Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Z racji tego, że miasto nie odpowiedziało na mój wniosek o usunięcie nielegalnie postawionych progów zwalniających na skrzyżowaniu Kukuczki - Borowska, a w pracy nudno to postanowiłem działać dalej i potrzebuję pomocy.

Czy wiecie do jakich instytucji mogę zgłosić ten temat, żeby mogli nakazać miastu ich usunięcie? Nadzór budowlany? Chętnie bym ich podenerwował w tym magistracie, a nie wiem gdzie najlepiej uderzyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#wroclaw
  • 39
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Knurzec9k: pisałem do WIM. Ostatnio Zdium mnie do nich odesłał w innej sprawie. Przekażę maila też do Zdium. Niech czytają Grażynki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau: Jak dla mnie Nadzór Budowlany akurat ma tutaj nic do tego bo to nie jest obiekt budowlany, ale polskie przepisy mnie już nieraz zaskoczyły także powodzenia :)

ZDiDUM chyba tylko podchodzi bo to nie jest droga Krajowa i nie podpada gdzieś tam wyżej w hierarchii.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 5
@Darth_Gohan: nadzór budowlany nakazał remont Pawiej, bo zagraża życiu i zdrowiu, więc może i tutaj by coś zdziałali. Nie wiem, chwytam się czegokolwiek, bo póki co to wygląda na to, że wystarczy udawać, że maila nie było i pora na CSa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau: z ciekawości z czego wynika że progi są nielegalne? Bo też często przejeżdżam przez parę #!$%@?ących progów wyspowych z którymi fajnie byloby coś zrobić
  • Odpowiedz
@Ogau w te rejony zapuszczam się zadko i nie kojarzę tematu, ale jeśli byłbyś tak miły to powiedz dlaczego wg. ciebie progi pozostawione zostały nielegalnie?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 22
@qazplm: @Viking- progi muszą być minimum 30 metrów od przejścia dla pieszych i 40 metrów od skrzyżowania. Tutaj są na środku skrzyżowania i pół metra od przejścia

Teraz jeszcze czytam, że nie wolno stawiać tego typu progów na drogach gdzie jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej xD
  • Odpowiedz
@Ogau: na drogach wojewódzkich też ponoć nie może być progów i szykan, a zobacz na Poświęcką.
Kilka lat temu był tu ten temat i skończyło się, wszyscy przywykli i mają to w uju
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@wiktorek_pl: to jest wyniesione przejście i z tego co się orientuję to według prawa jest czymś innym, niż zwykły "hopek". Fachowcem nie jestem, więc mogę się mylić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
progi muszą być minimum 30 metrów od przejścia dla pieszych i 40 metrów od skrzyżowania. Tutaj są na środku skrzyżowania i pół metra od przejścia


Teraz jeszcze czytam, że nie wolno stawiać tego typu progów na drogach gdzie jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej xD


@Ogau: Also, Magnolia z progami zwalniającymi na środku ronda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau

Teraz jeszcze czytam, że nie wolno stawiać tego typu progów na drogach gdzie jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej xD


To połowę progów w tym kraju trzeba zdemontować xd
  • Odpowiedz