Wpis z mikrobloga

@DiMaria: wynajmowałem na białołęce w 2018 pokój + kuchnia z aneksem, 45m - 2500 kosztowało wtedy. Teraz widzę że w tej okolicy jest podobnie. Za 2,5k wynajmiesz pokój + kucnnia z aneksem.
  • Odpowiedz
@DiMaria: To w końcu wszyscy Polacy złożą się na ten projekt czy też będzie jakiś mityczny transfer środków od jednej grupy społecznej do drugiej, tak jak pisałeś w poprzednim komentarzu?

Nie rozumiesz czym jest socjalizm.
  • Odpowiedz
  • 3
@WarwaraBasia:

Mem obrazuje rzeczywistość. Ceny rosną w takim tempie, że z tygodnia na tydzień deweloperzy podnoszą ceny.
Nowa inwestycja Dom Development na Bielanach, kameralna lokalizacja przy trasie szybkiego ruchu. Ceny? Od 21 koła z metra.
DiMaria - @WarwaraBasia: 

Mem obrazuje rzeczywistość. Ceny rosną w takim tempie, że ...

źródło: DomD

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 4
@zymotic:

To Ty jak typowy lewicowiec próbujesz tworzyć alternatywną rzeczywistość.
Jedni bardziej partycypują we wspólnym budżecie, inni mniej, ja nie widzę powodu, dla którego miałbym się dokładać do czyichś mieszkań w ramach socjalistycznej idei "solidaryzmu społecznego".
  • Odpowiedz
@DiMaria: Uważam, że poradzi, ale to zależy od sytuacji. Jak ktoś ma pustostan daleko od miejsca zamieszkania to niekoniecznie. Ja tylko o tym jak to było mierzone i kwalifikowane jako pustostan.
Tak wiem, że ceny ofertowe rosną i że memy nie muszą być prawdziwe, żeby były śmieszne. Po prostu ten jest dość mocno naciagnięty, żeby mógł być zabawny.
  • Odpowiedz
@DiMaria: A cały ten hajs zgarną deweloperzy ustawieni z politykami. Ten kredyt 2% to nie jest nic innego jak ratowanie biznesu deweloperów przed jakąkolwiek korektą cen. To jest dokręcanie śruby obywatelom żeby elita broń boże nie straciła ani złotówki na swoich inwestycjach kosztem reszty społeczeństwa, co to za socjalizm jest? Socjalizmem bym tego nie nazwał, kapitalizmem w sumie też nie, od po prostu oszustwo.
  • Odpowiedz
  • 3
@WarwaraBasia:

W każdym razie zgodzę się, z tym że przepisy dotyczące praw lokatorów powinny zostać napisane na nowo.
Lokator dwa tygodnie nie płaci = właściciel ma prawo w asyście policji wyrzucić go z mieszkania.

Zyskaliby wszyscy, poza oszustami.
  • Odpowiedz
@DiMaria powiem więcej xD tylko silna ingerencja państwa może to zmienić jak np #!$%@? podatki od kolejnego mieszkania pod hehe inwestycje, pustostany czy regulacje dotyczące zakupów miliona kawalerkek
  • Odpowiedz
@DiMaria: no to odpowiedz sobie na pytanie kto jest beneficjentem tego programu. Czy jest to społeczeństwo (wytworzone środki należą do jakiejś społeczności), czy wąska grupa ludzi (wytworzone środki trafiły do prywatnej kieszeni). Prościej się tego nie da podsumować.
  • Odpowiedz