Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja
Jak w ogóle można pisać że ukraina tą wojnę wygrywa xD
Fakt obronili kijów i tym samym niepodległość ale obiektywnie ukraina jest absolutnie rozdupczana przez rosję.W przeciągu 500 dni ukraina straciła:
-połowę populacji w tym przeważającą ilość młodych kobiet i matek z dziećmi
-30% gospodarki
-około ~20% terenów w tym około 90% przemysłu nadal jest w rękach rosji
O tym,że ukraina obecnie jest na całkowitym garnuszku finansowym i militarnym zachodu(i dalej będzie przez lata jeśli nie dekady) kiedy rosja nadal samodzielnie produkuje,handluje i eksportuje już nie wspominam.
  • 54
  • Odpowiedz
W przeciągu 500 dni ukraina straciła:

-połowę populacji w tym przeważającą ilość młodych kobiet i matek z dziećmi


@wilk633: poważnie? A mógłbyś poprzeć to jakimiś liczbami i linkami?
  • Odpowiedz
  • 256
@wilk633: Zwycięstwo w wojnie to realizacja założonych przed wojną celów. Rosjanie nie zrealizowali dosłownie żadnego. Ukraińcy obronili swoją niepodległość, utrzymują funkcjonowanie państwa i wsparcie sojuszników międzynarodowych, armia zachowuje a nawet rozwija zdolności bojowe i ciągle walczy. Oczywiście, że koszty jakimi zostało to okupione są olbrzymie, a wojna wciąż trwa i nie wiadomo czym się skończy, ale do klęski jest bardzo daleko.
  • Odpowiedz
  • 1
@Buko_von_Krossig: @Nieszkodnik

A zaznaczmy, że zawsze to my posiadaliśmy mniejszą populację. Dzietność na Ukrainie w 2023 roku spadła poniżej 1. Ludność Ukrainy w 2023 roku wyniosła 29 milionów ludzi.

okej z tą połową to może przesadziłem ale ubytek nadal jest kolosalny wyobraźcie sobie że u nas znika 10 milionów ludzi w tym młode kobiety i dzieci w największej ilości
  • Odpowiedz
  • 7
@pijmleko: Przecież ja nie kibicuje rosji xD skąd u was to że każdy kto wytknie niewygodną prawdę od razu ogłaszany jest onucą?
@JPRW to że rosja nie osiągnęła swojego celu podporządkowania ukrainy w pierwszych tygodniach wojny nie oznacza że ukraina z automatu 'wygrywa'.Jeśli wojna miała by się zatrzymać dziś to kto twoim zdaniem poniósł większe straty?
  • Odpowiedz
to że rosja nie osiągnęła swojego celu podporządkowania ukrainy w pierwszych tygodniach wojny nie oznacza że ukraina z automatu 'wygrywa'.Jeśli wojna miała by się zatrzymać dziś to kto twoim zdaniem poniósł większe straty?


@wilk633: Właśnie dlatego bardzo trudno jest stwierdzić "kto wygrywa", kiedy wojna wciąż trwa i w ogóle mało sensowne jest zadawanie takiego pytania. To nie jest przeciąganie liny, gdzie łatwo można stwierdzić, kto ma przewagę, tylko nieskończenie bardziej skomplikowane
  • Odpowiedz
Zwycięstwo w wojnie to realizacja założonych przed wojną celów. Rosjanie nie zrealizowali dosłownie żadnego.


wojna wciąż trwa i nie wiadomo czym się skończy

@JPRW: trochę sobie przeczysz
  • Odpowiedz
@wilk633:Jak w ogóle można pisać że polska tą wojnę wygra xD
Fakt nie obronili warszawy i tym samym niepodległości ale obiektywnie polska jest absolutnie rozdupczana przez III Rzeszę.W przeciągu miesiąca polska straciła:
-połowę populacji w tym przeważającą ilość młodych kobiet i matek z dziećmi
-100% gospodarki
-około ~100% terenów w tym około 50% przemysłu jest w rękach rosji
O tym,że polska obecnie jest na całkowitym garnuszku finansowym i militarnym wchodu(i dalej
  • Odpowiedz
@wilk633: kto i gdzie nazwał Cię onucą?

Załóżmy że jakiś typ na ulicy mówi że obije Ci buźkę i złamie nos, ale Ty się obroniłeś, nosek cały buźka nietknięta ale w szamotaninie masz porwaną koszulkę i rozbity telefon, koleś ma porwaną koszulkę ale telefon cały. To kto wygrał tę walkę według Ciebie?
  • Odpowiedz
trochę sobie przeczysz


@felerny: Nie wydaje mi się, bo założone rosyjskie cele z II 2022 są już dziś kompletnie nierealne. Perspektywa demilitaryzacji Ukrainy czy zmiany władzy na prorosyjską to są dziś kompletne mrzonki. O odepchnięciu NATO z Europy Środkowej nawet nie wspominam.
  • Odpowiedz
  • 3
@enten: albo jesteś wściekłym mykolą albo schizofrenikiem.Tak czy siak weź leki.
@wladdan czy gdyby wojna miała by zatrzymać się dzisiaj to kto twoim zdaniem poniósł większe straty i miałby większe szanse na wygranie następnej?I daruj sobie dalsze analogię bo są całkowicie nieadekwatne
  • Odpowiedz
@wilk633: wygrywa bo utrzymala wiekszosc terytorium,w tym stolice. Pomalu odbija ziemie okupowane.
Natomiast do zwyciestwa i wypedzenia sil rosyjskich czeka ich jeszcze wiele lat wojny.
  • Odpowiedz
okej z tą połową to może przesadziłem ale ubytek nadal jest kolosalny wyobraźcie sobie że u nas znika 10 milionów ludzi w tym młode kobiety i dzieci w największej ilości


@wilk633: W wypadku wojny t ewakuacja matek i dzieci byłaby pożadana. Większość prac typu fryzjerka, nauczycielka byłaby absolutnie zbędna w warunkach wojennych a nie widzę powodu by narażać te osoby na bombardowania.

Pyrrus miał inne zdanie na ten temat. Jak Ukraina
  • Odpowiedz
Fakt obronili kijów

przeciągu 500 dni

ukraina obecnie jest na całkowitym garnuszku finansowym i militarnym zachodu


@wilk633: Rosja, ponoć mocarne państwo nie może sobie poradzić z krajem ktore nie jest w NATO XDDDDDDDDDDDDDDDDD Błagam ciebie ruska onuco, #!$%@? ciagnac loda ruskom gdzies indziej xD
  • Odpowiedz
@wilk633 co Ty mówisz, przecież od początku wojny Ukrainu same zwycięstwa i sukcesy, głupie kacapy przecież już dawno nie mają nawet wojska, sprzętu i za dwa dni lub jutro przegrają wojnę i rozpadną się na małe państewka (a nam przypadnie Królewiec i pół Piotrogrodu).
  • Odpowiedz
Przecież ja nie kibicuje rosji xD skąd u was to że każdy kto wytknie niewygodną prawdę od razu ogłaszany jest onucą?


@wilk633: Gdzie ja napisałem o onucowaniu? Masz Pan pokrętną logikę myślenia i dziwnie forujesz zarzuty. Dlaczego tak jest? Nie wiem choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz