Wpis z mikrobloga

@naganiaczherculesa i dlatego właśnie ludzie panikują, dzwonią do mnie po tym co słyszeli w mediach o ewakuacjach hoteli albo nawet ewakuacji wszystkich turystów z wyspy xDDDDDD Tak, tak, wcale nie było nakręcania paniki, wcale.
@SkeletonKing pożary zupełnie nie zagrażają miejscom, w których przebywają turyści, ale widocznie takim jak ty brakuje nawet tzw. chłopskiego rozumu, żeby poświęcić 5 minut i samemu sprawdzić. Lepiej bez sensu łykać wszystko co pani w telewizorze powie. Ha
@Shatter: Ciii... ważne co mówi randomowy wykopek co niby wszystko na żywo widział, nie ma globalnego ocieplenia, a lasy się szybko odbudują bo przecież wystarczy rok i znowu będą, wystarczy pomóc...
@koters ja nie uwierzę, szczególnie że ze względu na ukształtowanie terenu i położenie tych miejscowości nie było możliwości, żeby dym tam doleciał. Zapach spalenizny to się z co drugiej restauracji unosi, bo wszędzie grillowane potrawy mają. Natomiast zapach spalonego lasu to jest zapach tak mocny i charakterystyczny, że to nie jest zapach spalenizny xD
@retoryczny do mnie pijesz pewnie, tak się składa, że na tych wyspach pożary to nie jest nic nadzwyczajnego i byłem również na terenach dotkniętych pożarem w latach ubiegłych i ślady po pożarze to stopione szyldy reklamowe i pnie wyciętych drzew, które ucierpiały, ale nie wszystkie drzewa podczas takiego pożaru ulegają spaleniu xDDDDDD Ale taki łykający wszystko wykopek #!$%@?, wie bo w dupie był i gówno widział xDDDDDD
ale nie wszystkie drzewa podczas takiego pożaru ulegają spaleniu xDDDDDD


@papieska_ONUCA: patrzcie, niektóre drzewa przetrwały, a po kilku latach nie widać śladów po pożarze, w takim razie odwołujemy katastrofę xDDDDDD
@papieska_ONUCA: Oczywiście, że do Ciebie, i oczywiście że były pożary, a teraz zerknij sobie na średnie temperatury w Grecji rok do roku, albo zerknij sobie ile hektarów rok do roku jest spalone. Tu nie chodzi o to, że kiedyś nie było i teraz nagle jest pożar, chodzi o częstotliwość, chodzi o coraz większe powierzchnie, chodzi o to, że są anomalie pogodowe. No ale u Ciebie chłopski rozum wygrywa :)

Poczytaj, nauczysz
zerknij sobie na średnie temperatury w Grecji rok do roku, albo zerknij sobie ile hektarów rok do roku jest spalone


@retoryczny: ale wiesz, że średnie temperatury powietrza nie mają związku z pożarami? XD
Do rozpalenia trawy potrzebujesz co najmniej 300 stopni Celsjusza.
To działanie człowieka - celowe podpalenia, niedopałki itd. - są odpowiedzialne za pożary a nie zmiany klimatu.
Gdyby temperatura powietrza była wystarczająco wysoko do samozapłonu trawy, to od dawna
@KaiserBrotchen: o boże, już to pisałeś, oczywiście nie wiesz co to jest samozapłon, i nie wiesz ze zwykła butelka mogłaby wzniecić pożar, prawda? Wyobraź sobie, że nawet nie musi to być szklana butelka która skupia promienie słoneczne, a wystarczy plastikowa butelka z wodą i wystarczająca ekspozycja słoneczna. Wygoogluj to sobie, sprawdź na YouTube, u Ciebie też widzę że szkoła chłopskiego rozumu.
Wygoogluj to sobie, sprawdź na YouTube, u Ciebie też widzę że szkoła chłopskiego rozumu.


@retoryczny: Rozpalenie ognia przez butelkę to jest mit powtarzany dzieciom. To co ty robisz to właśnie jest definicja chłopskiego rozumu.
Masz nawet streszczenie opracowania, które stwierdza, że nie jest to wykonalne:

It is current opinion that glass fragments can serve as an ignition source for grassland, bush and forest fires by focussing sunlight. In order to check
@KaiserBrotchen: Dzięki za test przeprowadzony w roku 2003 w naturalnie wilgotnym środowisku. Top! Poprosiłem abyś wygooglował, to naprawdę nietrudne, ale rozumiem że w waszej szurskiej bańce już od 20 lat powołujecie się na ten jeden artykuł. I film na YouTube pokazujące jak to się po prostu dzieje zupełnie do Ciebie nie dociera.
https://youtu.be/WB636yXgEQM
Masz, wyszukałem dla Ciebie
I film na YouTube pokazujące jak to się po prostu dzieje zupełnie do Ciebie nie dociera.


@retoryczny: Na pracę naukową, która była wielokrotnie cytowana w innych artykułach, odpowiadasz filmikiem z Youtuba i śmiesz zarzucać mi szurstwo i chłopski rozum? XD
Spróbuj rozpalić ogień butelką wody. Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zrozum, że rozpalanie ognia fragmentami szkła, butelkami itd. to jest mit bez jakiegokolwiek potwierdzenia w rzeczywistości. A
@Megasuper: Hmm... ciekawe od kiedy to klimatolodzy zajmują się wirusologią... bardzo ciekawe. Ziemia jest płaska, człowieka nigdy nie było na Księżycu, a na Antarktydzie mieszka Hitler. Jesteś idiotą.
@Megasuper: Tak, media grzeją ( omen nomen) temat jak powalone, byle tylko się klikało, rzucają kretyńskimi hasełkami jak " globalne wrzenie ". Problem istnieje, ale by go poznać raczej nie ma co polegać na nagłówkach z onetu. Jednym z efektów tego ocieplenia jest wzrost ekstremalnych zjawisk pogodowych jak chociażby falę upałów. Szczerze mówiąc nie znam się na skali pożarów w tamtych rejonach jak wyglądało to przed 20 czy 50 laty, a