Wpis z mikrobloga

Jak nagle zacznę 30 minutowe bieganie na bieżni 3 razy w tygodniu ważąc 115kg to rozwalę sobie kolana?


@Cechini_Mistrz: Na pewno mocno obciążysz staw biodrowy, kolanowy i skokowy, może to doprowadzić do kontuzji. Przy dużej nadwadze (nie wiem jakie jest Twoje BMI) nie zaleca się biegania. Jeśli boisz się o kolana, możesz przygodę ze sportem zacząć od spacerów, roweru i pływania.
  • Odpowiedz
@Cechini_Mistrz: a dasz rady biec 30min, skoro jak rozumiem to twoje poczatki?

Jesli jestes w miare ogarniety fizycznie, a ostatnie pare lat to nie byly tylko cziperki i netflix 24/7, to nie powinno sie nic zlego dziac. Z reszta twoj organizm ci powie, ze cos sie psuje i to w dosc dosadny sposob.|
Nie nie zrobisz sobie krzywdy.

No chyba ze sie z biezni #!$%@? na ryj, ale to trzeba na
  • Odpowiedz
@Cechini_Mistrz: a czy jak potrafisz podnieść maksymalnie na klatę 30 kg to bierzesz 100kg z pytaniem czy ci upadnie na twarz? Zacznij od chodzenia, basenu, roweru. Na bieganie jeszcze przyjdzie czas.
  • Odpowiedz
@Cechini_Mistrz: Tak całkowicie szczerze, to jednak zacząłbym od zmiany nawyków żywieniowych i zwyczajnie zbicia wagi.
30 minut biegu to jest nic... I tak naprawdę nic ci to nie da, jeśli myślisz że to wystarczy by tracić wagę to przykro mi, jesteś w błędzie i mogę ci to potwierdzić na własnym przykładzie, gdzie sam ważyłem ok 95kg, i chciałem w taki sam sposób schudnąć bieganiem. Po ok. 2 miesiącach regularnego biegania udało
  • Odpowiedz
@Cechini_Mistrz: Możesz robić marszo biegi na bieżni, możesz też szybko chodzić. Ustaw te 6km/h i zobaczysz (dorzuć sobie maksymalne nachylenie jeśli to za mało). Jeśli miałeś dłuższą przerwę w takiej aktywności to po treningu się porozciągaj.
  • Odpowiedz