Wpis z mikrobloga

Tl;Dr: spróbowałem wygrzebać jakie mogą być te topowe zarobki w popularnym MLM i sam się zadziwiłem moimi wynikami

A więc - od zawsze mam tak że jak siedzę w restauracji w godzinach szczytu to jakaś część mózgu liczy stoliki, oblicza jaki może być przeciętny rachunek i czy dana restauracja ma finansowe "prawo bytu". Takie tam zboczenie zawodowe.

Spróbowałem więc na podstawie dostępnych mi danych wyliczyć ile FM wypłaca w prowizjach. Czyli jak wysokie mogą być te "super" zarobki.

Proszę - znajdzcie błędy w moich obliczeniach bo sam się nie spodziewałem takich wyników. W sensie - tak niskich wyników.

Zacząć trzeba od sprawdzenia ile w ogóle jest przeznaczane na prowizje.
według "planu marketingowego" (https://www.i-fmgroup.pl/wp-content/uploads/plan-marketingowy-fm-group.pdf) łącznie 21% prowizji jest rozdawanych w "klub magnolii". Czyli to jest bezpośrednia prowizja jaka jest rozdzielana w całym pionie pomiędzy kimś kto sprzedał, a wszystkimi w jednej linii powyżej niego. Niby 21% to najwyższa stawka, ale szybko można przeczytać że prowizje twoich podopiecznych odejmują się od twojej prowizji więc można powiedzieć wprost. W tym "Planie" rozdawane jest 21% prowizji.

Potem jest "klub orchidei", który oddaje 9% prowizji, ale tym razem nie od twoich podopiecznych a od wszystkich. I rozdaje to tym najfajniejszym - czytaj: tym z klubu orchidei.

Prostym rachunkiem - 30% sprzedaży jest oddawane na całą strukturę MLM.

(Prowizje są wyliczane w punktach. Wychodzę tutaj z założenia że produkt sprzedany za 10zł daje 10 punktów, choć przykłady podane w dokumencie podaję ok 23% mniejszą wartość punktów do ceny. Strzelam że przez to że liczy tu się cena netto, ale może to być też przypadek)

No dobra, więc zakładamy że 30% sprzedaży jest przeznaczana na prowizje.

Teraz trzeba znaleźć jaka jest wielkość sprzedaży całej firmy.
Według tej strony (https://networkmagazyn.pl/wp-content/uploads/2021/03/Tabela.-Wyniki-finansowe-wybranych-firm-branzy-w-Polsce-za-lata-2011-2019-przychody-ze-sprzedazy..pdf) jest to dokładnie:
126.825.000 rocznie
(Ostatnie sprawozdanie z 2018 roku. Możliwe że potem nie mieli obowiązku ogłaszać)
prawie 127 milionów.

przemnóżmy to przez 30% i podzielmy na 12 miesięcy.
wychodzi
3.170.625 miesięcznie na prowizje dla ludzi w strukturach MLM.
Najprawdopodobniej - jak w każdej organizacji - lwia część wpada do tych najwyżej, więc trzeba sprawdzić ile osób w tych najlepszych klubach jest.

Takiej informacji nie ma nigdzie. Ale udało mi się znaleźć inną - bardziej poszlakową.

Według tego newsa (https://pl.fmworld.com/aktualnosci/networkerzy-z-calego-swiata-spotkali-sie-we-wroclawiu-s-139/) w 2016 roku
"Pani Katarzyna była trzechsetną laureatką" programu motywacyjnego zapewniającego jej kluczyki do mercedesa.
Wiemy zatem że klub "tych fajnych" ma przynajmniej 300 osób.
Podzielmy więc miesięczne pieniądze przeznaczone na prowizje przez tych 300 osób i wychodzi:
10568.75 miesięcznie.
Przy założeniu że żaden mały MLMowy trybik nie zarabia ani grosza i cała prowizja trafia do tych 300 osób, to średnio przypada trochę ponad 10k na osobę.
A wiemy że nie każdy współpracujący tym Mercedesem jeździ. To raczej wyróżnienie. Można więc zakładać że te pieniądze są jeszcze mniejsze.
Zatem - skoro wiemy jakie są obroty firmy. Wiemy jakie są prowizje. Wiemy ile pieniędzy idzie na prowizje. Zatem jesteśmy w stanie wyliczyć górny próg tego ile może komuś wpaść.

10k miesięcznie (zapewnie przed opodatkowaniem) to niemałe pieniądze. Ale też nie pieniądze którymi można komuś prać mózg że to bogactwo.

Bardziej "Bądź jednym z wielu wielu tysięcy którzy czegoś tu próbowali a będziesz miał na czynsz i wpadniesz do klasy średniej"

Jeśli coś źle policzyłem - dawajcie znać. Sam sądziłem że na szczycie drabinki jest większe złoto. Z chęcią się przekonam że tak jest jeśli ktoś znalazł lukę w moim rozumowaniu"

#mlm #frajerzyzmlm
  • 30
@sonoitaliano: To działa o ile wejdziesz w odpowiednim momencie i wyjdziesz w odpowiednim momencie.
Rodzice mojego znajomego weszli w MLM w 2015 roku i poprzedni rok zamknęli z 1,1mln $ zysku. W tym roku opchnęli całą firmę komuś. Tylko no jednak oni nie byli jednym z wielu na górze piramidy a po prostu otworzyli swoją firmę
@sonoitaliano Bardzo fajny temat i wątek. Patrzy się na tych ludzi w nowych autach, garniturach, dynamina poziom przekroczony trzykrotnie. Tylko wiadomo, że to ściema, więc zaczyna się człowiek głowic: ile naprawdę można tak wyciągnąć?

Okazuje się, że mokry pierd można wyciągnąć, a moja posadka z ekipą śmieszków i daje prawie topowe zarobki w tym FM

Pracowałem przez moment za dzieciaka w mln trzy miechy. Przy tym poziomie #!$%@? dziwię się, że komukolwiek