Wpis z mikrobloga

@Essology:

Obecnie jest moda na różnego rodzaju marsze równości. Na obrazku widać marsz równości z udziałem osób upośledzonych intelektualnie. Nie ma się z czego śmiać, można jedynie współczuć.
ale taguj miras gimboateizm


@Marvel7: obrazek to heheszki a nie poważna dyskusja więc żaden gimboateizm poza twoim wysrywem. Bo jak ktoś lubi biegać, piesze wędrówki, hiking I medytacje to wtedy ok, ale jak ktoś modli się i pielgrzymuje o to debil. Gimboateizm bo nawet jeżeli uznasz że religie to calkowicie wymysł człowieka to jednak z jakiegoś powodu wyewoluowały takie a inne praktyki jak pielgrzymowanie czy post. Praktyki będące wyrzeczeniem, w tym
zapewnia uniwersalne i proste wzorce moralne, które są szczególnie potrzebne w dzisiejszych czasach powszechnego zdziczenia. Negujesz któreś z siedmiu przykazań?


@OlFunkyBastard:

Wyobraźmy sobie hipotetycznie, że nie insteje religia chrześcijańska i nie ma żadnych dziesięciu przykazań. Czy w tym momencie według ciebie mordowanie, gwałcenie, kradzieże itp. będzie całkowicie normalnym zachowaniem? Czy jednak uznasz to za mocno niepożądane?
Wyobraźmy sobie hipotetycznie, że nie insteje religia chrześcijańska i nie ma żadnych dziesięciu przykazań. Czy w tym momencie według ciebie mordowanie, gwałcenie, kradzieże itp. będzie całkowicie normalnym zachowaniem?


@kasztan00: oczywiście, że nie i wiedział to byś gdybyś podjął ten minimalny wysiłek przeczytania tego o czym pisałem. Niestety jak widać przerosło cię to. Męczy mnie już ta próba dyskusji z osobami latającymi po hiperbolach. Ogarnijcie się...
Ale krzywdy nikomu nie robią, poświęcają swój prywatny wolny czas. Jak ktoś lubi taką formę trekkingu, to niech sobie chodzi.


@DojadeWas: Gdyby tylko chodzili jakimiś polami/łąkami i nie blokowali dróg...
@Essology Ja poszłam na pielgrzymkę raz w życiu, kilkanaście lat temu i bardzo miło to wspominam. Niestety muszę zdementować te różne legendy, bo chlania i ruchania w drodze nie było ( ͡° ʖ̯ ͡°), ale i tak mi się podobało. Poznałam świetnych ludzi, z którymi mam kontakt do dziś. :)
oczywiście, że nie i wiedział to byś gdybyś podjął ten minimalny wysiłek przeczytania tego o czym pisałem. Niestety jak widać przerosło cię to. Męczy mnie już ta próba dyskusji z osobami latającymi po hiperbolach.


@OlFunkyBastard:

Zadałem trywialne w swojej prostocie pytanie. Naprawdę nie potrafisz na nie odpowiedzieć i zamiast tego odwracasz kota ogonem? A tymczasem wybór jest prosty - TAK lub NIE. Co wybierasz?