Wpis z mikrobloga

W moim mieście średnio raz na 2-3 miesiące jakaś ciężarówka utknie w wiadukcie

Czy kierowcy TIRa naprawdę są tak upośledzeni ze nie mogą sobie kupić jakiś Tom Tom zamiast jeździć na Google Maps i odwalać takie cyrki?

Wydaje mi się ze to nie jest jakiś kosmiczny wydatek dla nich, ewentualnie kierowcy niech napisz tu powod czemu na oszczędzają na nawigacji?

#pracbaza #bekaztransa #kierowcaautobusu #ciezarowki
Herato - W moim mieście średnio raz na 2-3 miesiące jakaś ciężarówka utknie w wiadukc...

źródło: IMG_2641

Pobierz
  • 61
@kimunyest95: Problemem jest oznakowanie tych wiaduktów w PL. Osobiście znam kilka gdzie zestaw o wysokości 4m przechodzi pod wiaduktami oznaczonymi 3,5m. Są miejsca gdzie na całą strefę przemysłową prowadzi tylko jedna droga z wiaduktem oznaczonym na 3,8m. Więc jak w nawigacji dla samochodów ciężarowych zostawisz domyślne wymiary 4m to po prostu navi nie doprowadzi Cię do szukanego adresu.
Znam też przypadek gdzie kolega zaklinował się w tunelu we Francji nie na
@Herato: Google maps podaje info, czy ciężarówka przejedzie? Nie widziałem tam opcji, żeby ustawić rodzaj auta. Nawet teraz to specjalnie sprawdziłem, jak zobaczyłem ten komentarz xD.
Organizator ruchu w oznakowaniu ustalił, że dopuszczony jest ruch pojazdów do 3 metrów i kropka. Tu nie ma miejsca na hehe analizę omnibusa za kierownicą czy przeciśnie się czy nie.

@kimunyest95 teoretycznie tak, 3 metry to rzeczywiście trzeba być debilem żeby tam wjeżdżać. Ale co z wszelkimi wiaduktami z zakazem 3.8m których jest zatrzęsienie na drogach tranzytowych? XD
  • 0
@totson #!$%@? dają te bramownice. W Tychach jest taki wiadukt kolejowy nad drogą przy która stoją bramownice. Na początku częściej, teraz może trochę rzadziej, ale zawsze znajdzie się jakiś cymbał, że dostarczaniem się pcha, mimo, że nie zmieścił się już pod bramownicą. Parę miesięcy temu jeden koleś sobie rozpruł całą pakę, odstawił auto na bok i uciekł.
nie mogą sobie kupić jakiś Tom Tom zamiast jeździć na Google Maps i odwalać takie cyrki?


@Herato: mam Tom Toma. W Opolu prowadzi w osiedlowe drogi notorycznie. W Namysłowie na drodze krajowej zakaz ruchu rowerowego interpretuje jako zakaz ruchu dla ciężarowych. We Wrocławiu znaki 9T, są mu obojętne. Tego są setki więcej, to tylko z najbliższej mi okolicy. Co do tego wiaduktu z obrazka nie wiem... z daleka widać że nie
@Del: U mnie też co chwila urywają te wiszące blachy, aby za chwilę wypuścić powietrze z opon żeby obniżyć zestaw i tak próbują przejechać (z różnym skutkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
@prezeees: No niestety, mnie to nie rusza, po 5 latach w dhlu już się człowiek nasłuchał różnych rzeczy o sobie. Bardziej martwi mnie, że takie posty wyskakują co jakiś czas, pod spodem ileś tam komentarzy z wyjaśnieniem a po paru dniach znowu to samo.