Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka, wewnętrzny głos który słyszymy w głowie posiada tylko 30-50% ludzi. Nie piszę o żadnej chorobie psychicznej, a o narratorze np. wstaję rano "burwa ale mi się nie chce". Słyszę ten głos teraz gdy robię ten wpis i pewnie ty go czytając.

50-70% ludzi to NPC
  • 218
@szuleer: czytam swoim głosem, w dokładnie takim tempie, w jakim bym mówiła na głos. Wszystko co czytam zajmuje mi więcej czasu, ale bez tego nie zapamiętam. Jeśli zaczynam czytać zbyt szybko, to wtedy gubię skupienie i muszę wrócić, bo nie wiem, o czym czytałam :D chyba że szukam słów klucz w dokumentacji, czy innych regulacjach. Jak już znajdę interesujący paragraf, to czytam jeszcze raz wolno :D
Taka ciekawostka, wewnętrzny głos który słyszymy w głowie posiada tylko 30-50% ludzi. Nie piszę o żadnej chorobie psychicznej, a o narratorze np. wstaję rano "burwa ale mi się nie chce". Słyszę ten głos teraz gdy robię ten wpis i pewnie ty go czytając.


@Panas: niby w jaki sposób te osoby były by stanie wykonywac jakiekolwiek obliczenia w głowie ?
coś mi się wydaje, że Ci co nie mają, nie rozumieją po
@taki_typa: dla mnie to brzmi jak zwykle wyobrazanie sobie obrazu (imo to zawsze abstrakcyjne, jesli tak samo to sobie wyobrazasz tak jak patrzysz na cos golym okiem i potem wyobrazasz sobie powiekszone/przyblizone to jest dowod na to ze tak dziala wyobrazanie obrazow i tyle) Ale mozna oszukac, jak sie idzie spac to czasem widac bardziej rzeczywiste obrazy
@inga no kawę to rozumiem, że po prostu chcesz zrobić. Ale co jeśli właśnie myślisz nad tym, żeby zaplanować ilość zakupów. Coś musi sformułować myśli konkretne.
@kateemusio: Ja też się kładę i śpię. Jakieś tam myśli sobie krążą, ale nie leżę i nie rozmyślam nie wiadomo jak długo. I wcale nie znaczy to że nie mam wewnętrznego głosu, po prostu mam metodę na szybkie zasypianie. :)

@Piesek_z_depresja: Generalnie ludzie o niskiej inteligencji mają problem z empatią i planowaniem przyszłościowym. Jest to bardzo ciekawy temat.
@Panas: właśnie przeczytałem krótki artykuł na ten temat. I mimo, że jestem w stanie zrozumieć, że część ludzi myśli posługując się obrazami to rzecz która jest dla mnie absolutną abstrakcją jest fakt, że za wewnętrzny głos jest uznawana również subwerbalizacja czyli powtarzanie w myślach słów w trakcie ich czytania. Nie wiem jak można coś przeczytać w taki sposób
@volodia: Tak jak pisałam pojawiają się obrazy z odczuciami. Nie pojawiają się słowa. Tak sobie teraz myślę, ze wynika to pewnie z konstrukcji mózgu i jego działania.
Mam często problem z konstruowaniem wypowiedzi, zdarza mi się zapominać jakiegoś słowa, czasami bełkoczę w rozmowie.
Z drugiej strony mam umiem dobrze myśleć abstrakcyjnie i logicznie.
Widzę to w grach. Zawsze jestem ostatnia w 5 sekund, bo po prostu do głowy nie przychodzą mi
@Panas: musisz w #!$%@? robić . Przecież bez tego głosu było by w #!$%@? nudno jakby podczas siedzenia jedyne co robisz to siedzisz bez myślenie #!$%@?