Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka, wewnętrzny głos który słyszymy w głowie posiada tylko 30-50% ludzi. Nie piszę o żadnej chorobie psychicznej, a o narratorze np. wstaję rano "burwa ale mi się nie chce". Słyszę ten głos teraz gdy robię ten wpis i pewnie ty go czytając.

50-70% ludzi to NPC
  • 219
  • Odpowiedz
@Panas: warto wspomnieć, że niektórzy ludzie głusi mają ten wewnętrzny głos w postaci machania rękami w myślach () i 50% ludzi to nie żadne NPC, te liczby to tylko dowód na to, jak bardzo ludzie się między sobą różnią
  • Odpowiedz
@Panas: to nie prawda. Zapytaj się jakiegoś swojego kumpla czy koleżankę o to, to większość powie że czegoś takiego nie ma. Ale jak zaczniesz w to brnąć i zadawać więcej pytań, to nagle się okazuje, że taki głos wewnętrzny jednak posiadają. Po prostu większość ludzi tego nie rozumie i nigdy się nad tym nie zastanawiało. Podejrzewam że dostając pytanie "czy posiadasz wewnętrzny głos" ci ludzie od razu równają to ze schizofrenią,
  • Odpowiedz
@Panas: Ja potrafię zmieniać barwę tego głosu w głowię. Teraz na przykład jak to piszę to dyktuję sobie w głowie te słowa głosem Geralta z wiedźmina.

Potrafię też sobie wyobrazić i poczuć w ustach smak każdej potrawy i napoju który w życiu piłem. Ale to już chyba podlega pod jakieś inne upośledzenie autystyczne XD
  • Odpowiedz
o "burwa ale mi się nie chce". Słyszę ten głos teraz gdy robię ten wpis i pewnie ty go czytając.


@Panas: no ale moment, u mnie od zawsze ten głos "jest mnom". Nigdy nie toczyłem w głowie żadnych monologów, natomiast i owszem, od zawsze sobie istotne w danym momencie rzeczy werbalizuję. "burwa, ale mi się nie chce" jest tego znakomitym przykładem, nie słyszę w odpowiedzi żadnego głosu, który mi odpowiada "i
  • Odpowiedz
@voov100: zapytałam ostatnio chłopa o czym myśli przed pójściem spać, a on, ze po prostu kładzie się i śpi - dla mnie totalna abstrakcja (


@kateemusio: u mnie wygląda to tak że ja dzięki higienie snu zasypiam po 1-5min od położenie się i zaczynam o czymś myśleć bo nie da się o niczym nie myśleć po czy często ta myśl zaczyna zyć własnym życiem i przemienia się w sen ale
  • Odpowiedz
@Panas: Czym dokładnie jest narrator? Bo ja np. naturalnie myślę bardzo szybko i wydajnie (lepiej od innych ludzi) i odbywa się to bez wizualizacji/narracji. Tak np. rozwiązywałem zawsze zadania matematyczne, czy analizuję rzeczywistość, po prostu coś czuję, bez potrzeby jawnego deklarowania [to zbyt wolne].

Ale mogę w głowie prowadzić narrację, np. jak coś zapisuję to [opcjonalnie] powtarzam sobie w głowie tekst który chce napisać, bo inaczej potrafię się pogubić. Po pierwsze
  • Odpowiedz
  • 14
@Panas ja mam idiotyczny przypadek, bo kiedyś miałem wadę wymowy i o ile w praktyce udało mi się jej pozbyć, to mój wewnętrzny głos dalej ją posiada. Nie potrafię tego skorygować w myślach i #!$%@? xd
  • Odpowiedz
  • 1
@Piesek_z_depresja jeśli badania są prowadzone rzetelnie to wynik ankiet jest interpretowany i bierze się pod uwagę to że ktoś nie rozumie czego dotyczy badanie.

Z kolei jeśli numery pochodzą z ankiety na Onecie to możesz mieć racje- ludzie być może po prostu nie zrozumieli pytania.
  • Odpowiedz
  • 11
@Panas Ja jestem z tych którzy analizują i dużo myślą- nie mylcie tego z byciem jakimś oczytanym czy mądrym bo jestem debilem zwykłym, ale przeszkadza mi ten glos w glowie. Ciężko się skupić jak coś analizuje, ogladam film to rozprasza mnie ten głos i myślę i czymś innym, jak coś się dzieje w życiu to przerabiam milion roznych sytuacji w różnych okolicznościach, że jestem tym zmeczony. Nie umiem mieć #!$%@?, muszę zawsze
  • Odpowiedz
@Panas: to tam #!$%@?. Najlepsze jest jak masz podświadomy głos. I podświadomy głos mówi coś głosowi z posta. Wtedy masz takie łał. Widziałem to mówiłem o tym ale nie świadomie. Pewnie większość nie ogarnie o czym w ogóle #!$%@? XD
  • Odpowiedz
@Panas: jestem ciekaw jak to ogarnęli, że weryfikowali czy ten głos faktycznie tam jest czy nie. Inna sprawa, że sam nie wiedziałbym jak na to pytanie odpowiedzieć. Często prowadzę wewnętrzny dialog, rozmyślam nad różnymi rzeczami, ale ten "wewnętrzny głos" jest niemy. Nie słyszę go, wiem, co myślę, ale to nie jest tak, że coś słyszę, po prostu wiem że coś tam sobie myślę. I niby można powiedzieć, że słyszę, tyle, że
  • Odpowiedz