Wpis z mikrobloga

@18031983: ano jest. dlatego lepszym pomysłem jest jednak kredyt i wybudowanie tego bez stresu w 2 lata z pomocą fachowców, niż robić wszystko samemu, #!$%@?ć się z tym 6 lat, dochodząc na skraj wytrzymałości fizycznej i psychicznej, mając po drodze rozwaloną rodzinę, bo nikt z tobą nie jest w stanie wytrzymać.
@18031983:
@elzevir

2. jakakolwiek próba stworzenia zasłon / rolet / odgrodzenia się raz na jakiś czas od ogrodu jest skazana na porażkę


Kek. Chyba nie słyszał nic o roletach zew., żaluzjach, zasłonach, refleksolach: ukośnych, asymetrycznych, łukowych. Szeroki wybór i to nie jest technologia z kosmosu. Na zdjęciu roleta, ale bardzo ładne są też żaluzje fasadowe.
Najprościej tez można zrobić osłonę zaczynającą się od ukosu w dół.
dr_gorasul - @18031983: 
@elzevir 
2. jakakolwiek próba stworzenia zasłon / rolet / o...

źródło: rolety-zewnetrzne-skosy-9

Pobierz
@18031983 Okna mam w dupie, kwestia gustu.
Ale z racji zawodu mam dwie wątpliwości.
Czy masz jakieś pośrednie podparcie krokwi? W kalenicy? Płatwie? Bo jeśli nie to takie kleszcze (a w zasadzie jętki) mogą nie spełniać swojej roli. Chyba, że masz wzmocnione ściany przed rozporem. Tego typu konstrukcja bez dodatkowych podparc pośrednich generuje spore siły rozporu. Ale nie znam szczegółów z projektu, więc mogę się mylić.
Druga sprawa, o ile nie masz
@18031983: nie chce Cie martwić, ale właśnie przez okna wystawione na wschód słońce grzeje i to mocno. Sam mam w salonie dosyć spore przeszklenie na wschód, latem słońce od 4 grzeje jak #!$%@? i jak zapomnę zasłonić żaluzji wieczorem to rano jest masakra.
Wbrew pozorom okna na południe mają trochę więcej sensu, jeśli masz nad nimi jakiś okap, latem słońce jest wysoko i nie grzeje bo okap robi cień, a zimą