Wpis z mikrobloga

Siema,może są tu jakieś keto świry,od dwóch dni adaptuje się w keto i Mam pytanie odnośnie siemienia lnianego,czy można jesc bez zwracania uwagi czy trzeba liczyć,bo sprawdziłem ma około 30wegli na 100gram,a nie powiem lubię sobie wypić je w ciągu dnia i myślałem że zacznę z niego robić np chleb.
Jak macie jakieś porady , spostrzeżenia odnośnie keto miło by było usłyszeć.
#keto #ketoza #dietaketogeniczna
  • 7
@hardcore1: Siemię lniane na ketozie jest nawet wskazane, choćby że względu na blonnik i jest wlasnie częstym składnikiem różnej maści keto chlebów...chociaz lepiej jest odzwyczaić się od chleba ogólnie, niz szukać zamienników. Ale jak chcesz się w miarę szybko zaadoptować to myślę, że lepiej odstawić siemie na jakiś czas.
  • 0
@mirek_wyklety: dzięki koreczki,na tego typu odpowiedz liczyłem,powiem ci że no może czasami sobie podpije je ,łącze z ostropestem zmielone i sobie zalewam gorąca wodą,narazie z tym pieczywem odpuszczę,ale w przyszłości myślał zrobić i sobie czasami kanapkę strzelić xd
@hardcore1: ja lubię chleb i to bardzo, więc też zaczynając z keto szukałem substytutu. Niestety te wszystkie keto chleby, oparte właśnie głównie na siemieniu to niejadalne gowno w moim odczuciu. Przyzwyczaiłem się już jednak, że się da bez chlebka i jakoś daje rade...ale może Tobie akurat keto chleby podejdą, to będziesz miał latwiej. Probowac warto w każdym razie.
@hardcore1: Jestem na keto od stycznia i z zalet to wymieniłbym przede wszystkim utratę wagi. Jak do tej pory zjechałem 23kg. Poza tym lepsze samopoczucie, więcej energii, brak zamulenia po posiłku, brak napadów glodu w ciągu dnia, co powoduje, ze nie podjadam roznych gowien i ograniczylem spozycie posilkow do 2 dziennie. Pozbyłem się zgagi, która mnie męczyła dosc regularnie. Brak problemów gastrycznych wszelkiego typu. Lepszy sen i regeneracja...poza tym zrobiłem sobie