Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam wszystkich studiujących i pracujących. Potrzebuje jakiejś rady albo wskazówki co do wyboru kierunku studiów i pracy. Zacznę od krotkiego opisania swojej sytuacji.

W tym roku skonczylem jednoczescnie dwa kierunki studiow na poziomie licencjata: miedzynarodowe stosunki gospodarcze i filologie chorwacka. Generalnie nie chcę kontynuować zadnego z nich, bo pierwszy de facto #!$%@? mi dal, a z drugiego wycisnalem juz wszystko co moglem, tj. nauczylem sie jezyka serbsko-chorwackiego.

Nigdy wczesniej nie mialem powaznej pracy, tylko pracowalem na pol etatu w jakichs typowo studenckich robotach, w uslugach.

Do rzeczy: Mam 22 lata i chcialbym pojsc od pazdziernika pojsc do etatowej roboty i zaczac jakies zaoczne studia magisterskie. Na czym polega problem? Ano na tym, ze nie wiem gdzie probowac szczescia :/ Myslalem nad pojsciem zaocznie na zarzadzanie na #uep w #poznan, bo to jak na polskie standardy uczelnia z dobra opinia i dosc uniwersalny kierunek.

Znam 3 jezyki obce na dobrym poziomie: angielski, chorwacki (i serbski, bo to ten sam jezyk) i rosyjski (mam certyfikat C1).

Co do samej pracy, to zalezy mi na tym zeby byla jakas jasna droga awansu w przyszlosci i w ktorej moglbym moze wykorzystac wyzej wymienione jezyki (ale niekoniecznie). Myslalem o jakiejs pracy w transporcie/logistyce, ale nie wiem, czy to spoko branza.

Pracy bede szukac prawdopodobnie w #szczecin, bo mam zamiar sie tam przeprowadzic.

Na koniec dodam, ze chodza mi po glowie rowniez nastepujace pomysly:

1) pojscie do szkoly oficerskiej zeby podzialac cos w woju - namawia mnie do tego ojciec mojej dziewczyny, ktory jest pulkownikiem i twierdzi, ze byloby mi tam dobrze...
2) probowac w jakiejs miedzynarodowej firmie jako przedstawiciel handlowy. Mam jednego starszego znajomego, ktory pracuje dla jednej z firm z przemyslu chemicznego jako ktos taki. Chlop tez zna sporo jezykow i wysylaja go co chwile za granice. Zarabia bardzo dobrze.

Wiem, ze dla niektorych, ktorzy maja juz ogarniete zycie ten post moze wydac sie zalosny, no ale trudno. Wierze, ze znajde chociaz jeden wartosciowy komentarz, ktory jakos mnie nakieruje... :) Dzieki!

#studia #praca #pracbaza #studbaza #pytanie #kiciochpyta #pomocy #wojsko #wojskopolskie #korposwiat



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
@vanitydomain baltic barracs ciekawe faktycznie tylko nie widziałem
Nigdy oferty stamtąd ani nikogo nie znam. Jak znasz ang to polecam korpo typu Coloplast Demant na start i najlepiej coś z IT. A takie zwykle wojsko to niezbyt. Przedstawiciel
Handlowy na zagranice - nie znam
Nikogo w Szczecinie z tym.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): 1) Jak nie zerwiesz z dziewczyną to będziesz mieć jak w raju, a jakbyście się nie daj boże rozstali to jej stary może ci zapewnić piekło xD

Moje pytania i porady dla ciebie:
a) Na ile czujesz się sprawny fizycznie, bo jak jesteś ponadprzeciętny to z takimi plecami może doczekasz się awansów
b) NIE PCHAJ SIĘ BROŃ BOŻE na KIEROWCĘ w WOJSKU, bo ta praca trwa zdecydowanie dłużej
  • Odpowiedz
wskazówki co do wyboru kierunku studiów i pracy. Zacznę od krotkiego opisania swojej sytuacji.


W tym roku skonczylem jednoczescnie dwa kierunki studiow na poziomie licencjata: miedzynarodowe stosunki gospodarcze i filologie chorwacka.


@mirko_anonim: fajnie, ale nie koncz juz wiecej.

@mirko_anonim

Znam 3 jezyki obce na dobrym poziomie: angielski, chorwacki (i serbski, bo to ten sam jezyk) i rosyjski (mam certyfikat C1).


@mirko_anonim: to sie zajmij handlem z chorwacja, ogranizowaniem tam wczasow
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mam znajomego po podobnych studiach i podobnej znajomości języków. Najpierw pracował w naszej firmie jako kontakt handlowy dla przedstawicieli z Serbii, aktualnie siedzi na placówce dyplomatycznej chyba w Gruzji i nie narzeka.

A jak przyszły teść jest pułkownikiem, to ja bym się od wojska trzymał jak najdalej a najlepiej załatwił sobie kategorie E i zamknąłbym ten temat raz na zawsze. Zresztą, z rosyjskim to w naszym wojsku kariery nie zrobisz
  • Odpowiedz