Wpis z mikrobloga

Cześć

Moja znajoma znalazła stare niemieckie dokumenty między belkami sufitowymi. Na razie dwie osoby połamały sobie zęby nan tym liście. Może ktoś mógłby chociaż nakreślić o czym to jest? Następne pliki w komentarzu.

Z góry dziękuję.
Padre44 - Cześć

Moja znajoma znalazła stare niemieckie dokumenty między belkami sufi...

źródło: 1

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Padre44: pierwsza strona: kochana mamo i siostro; [zaczyna się od tego ze opisuje kiedy dostał od nich listy] [fragment dotyczacy jakiegos numeru polowego pocztowego (?), ale nie wiem o co chodzi bo nieczytelny fragment] myślę, że 12 feningów już mi się nie przyda. [tutaj za cos co włożyła do listu dziekuje mamie i pisze, ze jak cos otrzyma to znow do nich napisze] wczoraj zrobiem sobie kanapke z kiełbasa, znowu smakowała
  • Odpowiedz
  • 1
@chybaze: Ciekawa sprawa. List jest datowany na sierpień a ciocia Ida zmarła w maju. Znalazł się jej nekrolog. Albo żołnierz pisze i innej Idzie, albo z jakiegoś powodu nie informowali go o jej śmierci. Co jest dziwne, bo stacjonował w okolicach Szczecina tj. około 100 km od swojego domu.
Padre44 - @chybaze: Ciekawa sprawa. List jest datowany na sierpień a ciocia Ida zmarł...

źródło: 3

Pobierz
  • Odpowiedz
@Cesarz12345: jest to kurrenta, pismo neogotyckie, uczyłam się go na studiach i mam z nim doczynienia w pracy, można powiedzieć, że odczytywanie go to takie moje hobby :)
  • Odpowiedz