Wpis z mikrobloga

#kurczak #mikrokoksy #gotowanie #gzw #gotujzwykopem ##!$%@?

Mirki, co się dzieje dziś z kurczakiem w sklepach? Mięcho po usmażeniu jest całkowicie niejadalne, twarde, gumowe, wręcz chrupie przy gryzienou,jak surowe. Zdarza sie na filetach z Biedry, Lidla ale też z lokapnego sklepu. Czym to bulwa jest faszerowane? Najgorzej że kupuje dwie piersi w tym samym sklepie i jedna będzie ok a druga do #!$%@? na śmieci. Przerzucam się na uda trybowane, ale o #!$%@? chodzi z tym kurczakiem?
Kick_Ass - #kurczak #mikrokoksy #gotowanie #gzw #gotujzwykopem ##!$%@? 

Mirki, co si...

źródło: temp_file8206670866146685097

Pobierz
  • 15
  • 0
@Why_N0t ni ja kupowałem w tych worach xxl, ale już pare razy trafiły się #!$%@?, to przerzuciliśmy się na takie od rzeźnika z lokalnego sklepiku, i raz na jakiś czas trafi się takie gówno,nie ma reguły.
@Kick_Ass: Ja kupuję zwykle te droższe. Kurczak gospodarski itp. Są dużo lepsze. Ostatnio byłem zmuszony kupić te najtańsze. Dokładnie to co piszesz. Sory ale za taką cenę nie da się wyhodować kurczaka który dobrze smakuje. Masowa produkcja. Cholera wie co im podają żeby rosły jak najszybciej.
@Kick_Ass wooden breast syndrome, to wada mięsa wywoływana prawdopodobnie przez niedostateczne zaopatrywanie mięśnia w tlen w czasie tuczu brojlerów i stany zapalne naczyń włosowatych w tych mięśniach. Organizmy kurczaków nie nadążają za chowem selektywnym w kierunku ogromnych mięśni piersiowych. Lepiej kupować drobniejsze filety i te z chowów ekologicznych lub wydłużonych, jeszcze mi się nie zdarzyło trafić na podeszwę.