Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie umowy zlecenie, czy pracodawca może sobie zapisać na niej paragraf odnośnie okresu wypowiedzenia. Czy wtedy taka umowa jest legalna? Skoro jest umowa cywilnoprawna to kodeks pracy nie ma do niej zastosowania? Czy w świetle prawa jeśli podpisałem taka umowę, to ten okres wypowiedzenia mnie nie obowiązuje?

#pracbaza #praca #prawo
  • 4
  • Odpowiedz
Czy wtedy taka umowa jest legalna?


@Bumbel_xen: tak.

Skoro jest umowa cywilnoprawna to kodeks pracy nie ma do niej zastosowania?


@Bumbel_xen: tak, nie ma zastosowania.

Czy w świetle prawa jeśli podpisałem taka umowę, to ten okres wypowiedzenia mnie nie obowiązuje?


@Bumbel_xen: tak. Umowy cywilnoprawne można swobodniej kształtować co do treści, decyduje wola stron. Podpisałeś taką umowę.
  • Odpowiedz
@Bumbel_xen: umowa jest ważna, ale okres wypowiedzenia jest nieegzekwowalny. Czyli możesz powiedzieć, że jutro Cię nie ma, nara. Rozliczenie następuje na podstawie wykonanej pracy.
  • Odpowiedz
umowa jest ważna, ale okres wypowiedzenia jest nieegzekwowalny. Czyli możesz powiedzieć, że jutro Cię nie ma, nara.


@depish: xD Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA: Bez ważne powodu czyli np. co? Ważny powód ma być wiarygodny dla zleceniodawcy w takim sensie, że może być ważny dla mnie ale dla niego już nie i wtedy może odrzucić takie coś? Jak to działa?
  • Odpowiedz