Wpis z mikrobloga

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić skąd się wziął „Król Szczorow” i jaki jest kontekst teg memopodobnego tworu? Lekki bumer chyba już się ze mnie zrobił, a często go widzę, czasami nawet cieszy, ale nigdy nie w pełni bo nie znam odp. kontekstu
#krolszczurow
  • 17
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Reynolds: moim zdaniem nikt nie wie, albo wie niewielka część xD ale wg wzięło się to z tych potężnych komiksów z nosaczem i umieszczanych tam tekstów. Autor pojechał po bandzie, zaczął wtrącać jakieś łacińskie (albo łacińsko podobne) zwroty, odniesienia do lektur itp xd
Ciężko znaleźć pewnie pierwszy komiks, bo jest ich w #!$%@? bo każdy mógł taki stworzyć
  • Odpowiedz
  • 0
@agdybytak pierwsze co w necie znalazłem to książka o tej nazwie. jej synopsis wskazywał trochę zgodności, tytułowy szczur był lekkim despota w obozie jenieckim, ale w kontekście sytuacji w której się znajdowali nie dało się jednoznacznie powiedzieć czy rzeczywiście był zły. I jakoś mi nawet pasuje to do obrazków wstawianych tutaj.

Ale, fakt że nikt nie wie skąd, tylko tyle że motyw się pojawił i został uspoleczniony nadaje mu iście memiczna cechę.
  • Odpowiedz
@Reynolds: Tylko najsprawiedliwsi wśród sprawiedliwych posiadają tę wiedzę, ale chytrusom jej nie zdradzą. Sobie nawzajem to i nie ma o czym pisać, więc takich rozmów nie znajdziesz ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz