Wpis z mikrobloga

Gdyby incelstwo miesiączkowalo i nie działały by na nich żadne leki przeciwbólowe, to przestali by piertolić farmazony że różowe mają w życiu łatwiej od niebieskich a już na pewno nie podawali by najżałośniejszego argumentu w historii, jakim jest ilość matchy na tinderze u lasek 4/10. Ba, woleli by sprzedać wszystkie matche i nigdy nie zaruchać niż tak cierpieć.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #p0lka #tinder #przemyslenia
  • 211
@AlienFromWenus: Oczywiście w ramach równości, te które maja mało bolesne okresy w ramach solidarności jajników tez dostaną dni wolne? Te które są w ciązy lub już nie menstruują też bo przecież "kim jesteś chamie by mi w majtki zaglądac i sprawdzac czy miesiączkuję".
Zaczynam odnosić wrażenie że bycie kobietą to po prostu jeden wielki stan chorobowy - jeśli nie fizyczny to psychiczny.
@gorobei: Brawo! U mnie w byłej pracy sobie uroili, że jestem pomocą socjalną dla starych bab i samotnych madek. Jak z tym chciałem jakoś walczyć, to powstała jakaś feministyczna zjednoczona mafia, która mnie ośmieszała jak zagadywałem młodsze (często chciałem se tylko poflirtować, aż tak wywalonego ego nie mam, żeby myśleć, że "wszystkie moje") i tak nastawili u mnie na wydziale stulejarzy (ich pachołków), że musiałem się zwolnić i długo miałem problemy,
Tyle samo godzin na tym samym stanowisku to taka sama płaca.


@AlienFromWenus: i tak jest.

Problem jest inny, bo większość pracodawców nie patrzy ile pracownik siedzi przy biurku, tylko co robi i jakie ma wyniki. I stąd kiepskie wynagrodzenie różowych, bo są leniwe i się nie starają, nie biorą nadgodzin czy dodatkowych rzeczy do zrobienia. I wychodzi, że Karyna drze ryja bo kolega dostał 200 zł więcej niż ona (ale, że
Matka jest ze wsi, kiedyś nie było tamponów, podpasek, jakiś tabletek i baby z małymi dzieciakami na pole leciały ziemniaki sadzić!


@wojtek-m:

Wtedy były inne czasy i ludzie byli bardziej wyrozumiali. Brak podpasek to częściej pociekło ale i ludzie się z tego nie śmiali, dziś to wstyd i wyszydzanie do końca roku szkolnego takiej dziewczynki której rodziców nie stać na tampona.

Kiedyś faceci budowali dom, orali pole własnoręcznie pługiem i koniem
Chyba taka sama ilość godzin w teorii skoro przez miesiączkę nie możesz przyjść do roboty bo bóle.


@NiebieskiMiszmasz:

Jeśli kobieta ma bardzo silne bóle i leki nie pomagają to powinna iść na L4, tak jak w przypadku migreny. Jak boli umiarkowanie to do pracy może iść ale nie powinna dźwigać i robić ciężkiej pracy jeśli dolegliwości nie przestaną. Z bólu ciężko się skupić więc produktywność spada ale to normalne i naturalne,
Biurowe Ksienszniczki mogą sobie kupić tanie wino, kocie żarcie, koci żwirek i środek na przykrycie smrodu kocich szczyn.


@gorobei:

Ale was boli że kobiety pracują w biurze a nie z wami w fabryce gówna i kurzu xDDD praca biurowa też jest potrzebna i żadne wyśmiewanie czy nazywanie nas księżniczkami, często to praca umysłowa która męczy bardziej od fizycznej.
To powiedz to męskim pracownikom fizycznym,którzy mają większe normy dźwigania niż baby


@NiebieskiMiszmasz:

Fizjologicznie facet może dźwigać więcej. Nie dlatego, że kobieta nie da rady, bo jednorazowo da radę tyle podnieść, ale dźwiganie szkodzi później na płodność a pracodawca nie chce ponosić kosztów odszkodowania.

Wszystko kręci się niestety wokół płodności kobiety. To dyskryminujące.
jak ty możesz mieć płatne wolne specjalnie na okresy


@poczatkujacywycoopowicz:

Nie wiem czy mogę bo nie pytałam swojego pracodawcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to ja kiedy się spuszcze też mam dostać


Porównanie bolesnych i przykrych doświadczeń związanych z miesiączką do spustu będącego orgazmem czyli przyjemnością xD widać płeć męska nigdy nie była ani inteligentna, ani błyskotliwa, ani logiczna a już na pewno nie empatyczna xD tobie się
@AlienFromWenus:

Równa płaca mimo okresu to swoiste odszkodowanie dla kobiet za bycie poszkodowanymi przez naturę, w przeciwieństwie do mężczyzn.


Czyli odszkodowanie za urodzenie się kobietą.Tak a mężczyzna nadal będzie musiał harować 5 lat dłużej,w fizycznej robocie mieć wyższe normy,w służbach też musi mieć inne kryteria testów sprawnościowych,musi odrobić coś za babę bo ją boli a takie babsko będzie jeszcze narzekać jak to mu źle w życiu.Tu nie ma żadnej równości.