Wpis z mikrobloga

#tauron Mirki wyjaśnijcie mi coś mam ten niby tani prąd z tarczy bo przepisałem na siebie licznik i zużyłem za te 2 miesiące mało prądu bo nie miałem jeszcze przełączonej instalacji całe 57 kw i wyszło 29,08 zł za to czyli 51 gr kilowat więc fajnie, ale oczywiście tauron doliczył sobie na rachunku taki twór : świadczonych usług dystrybucji co już kosztowało 45,14 zł, czyli uśredniając cenę kilowata wychodzi 1,3 zł za kilowat, więc się pytam co to ku... za tarcza ??? tak ma być czy można coś z tym zrobić ??? dzwoniłem do tego śmiesznego taurona to stwierdzili że wszystko ok i że cena za kw z tarczy się zgadza a opłata za przesył to inny temat i nie można go zlikwidować.
  • 3
  • Odpowiedz
@kajdan1: A teraz popatrz na rachunek za wodę i zobaczysz magię: woda ciepła jest liczona osobno, jako podgrzanie i zimna, ponadto masz jeszcze opłaty za utrzymanie przyłącza itd (tak jak przy prądzie).
Popatrz na rachunek za gaz i zobaczysz też, że nie płacisz tylko zużycia ale też opłaty za utrzymanie przyłącza itd.

Możesz coś z tym zrobić, zrezygnować np. z turonu i nie mieć prądu -> brak opłat. Odpowiedzieli Ci poprawnie,
  • Odpowiedz
  • 0
@BorysFiko: właśnie z handlowej udało mi się zrezygnować przy podpisywaniu umowy ale z tym też było miesiąc walczenia, myślałem że będzie normalnie bez tej opłaty handlowej ale widzę że jednak nie.
  • Odpowiedz
@kajdan1: Ale jak miałeś opłatę handlową, to również na rachunku miałeś wyszczególnione koszta innych rzeczy - których nie pozbędziesz się. Teraz nie masz tylko opłaty handlowej - resztę dalej płacić trzeba.
Tzn. pozbyć się możesz: po prostu rezygnując z prądu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Nawet jak zużycie będziesz mieć 0, to płacić
  • Odpowiedz