Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki,
już kilka razy byłem w studio #vr i spodobała mi się ta forma rozrywki. Ogolnie to nie siedzę w tym za bardzo a chciałem kupić sobie taki zestaw aby móc grać u siebie w domu (dwa żeby grać z którymś z domowników). Próbowałem zrobić jakiś research i zastanawiam się nad Meta Quest 2 lub aby poczekać na wyjście Meta Quest 3. Czy któreś z nich są lepsze dla osoby która dopiero będzie zaczynała swoją przygodę z vr? Może warto skupić się na innych goglach? Raczej nie zamierzam grać w jakieś wymagające tytułu, tylko jakieś zręcznościowe do pogrania ze znajomymi.

#kiciochpyta #oculus #vr
  • 11
  • Odpowiedz
@El_On: quest jest idealny. wyczym te ~2 miechy i kup questy 3ki bo maja duzo lepsze soczewki, bez wad technologicznych 2jki
  • Odpowiedz
@El_On: Z tego co piszesz to jak nie wiesz w co dokładnie będziesz grał i co kupić to warto jak poczekasz na questa 3. Może między 2 a 3 nie jest mega przeskok w rozdzielczości, ale jednak ma trochę rzeczy poprawili, więc jak nie masz jeszcze żadnych okularów to tym bardziej warto.
  • Odpowiedz
@El_On: Kupuj Quest 2. Nikt nie wie co będzie z 3 (pomijając że będzie droższy bo za ~2500zł) a kto wie, może za 2 lata będzie Quest 4?

Używki w super stanie latają na OLX za ~1000zł, nówka ze strony Oculusa jakieś 1600zł z dostawą. Będziesz mieć więcej pytań to pisz ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@El_On: the best opcja to czekać na questa 3 (pancake lenses) jeśli zależy Ci na tytułach standalone, grze multiplayer, jakości obrazu (wg. spec ma być przynajmniej tak dobrze jak na pico 4). Jeśli masz ograniczony budżet to celuj w quest 2 (fresnel), pico 3 neo link (fresnel), pico 4 (pancake). Oczywiście pico ma mniej tytułów standalone, ale idzie coś znaleźć. Miałem quest2 i pico4. Quest miał lepszy kontrast ale były cięższe,
  • Odpowiedz
@El_On: kup używkę 2 i zobacz czy naprawdę będziesz grał cały czas czy przez chwilę aż ci podjarka zejdzie. Ja na początku używałem codziennie, ale teraz sporadycznie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Dziekuje mireczki za komentarze, chyba faktycznie poczekam na questa 3. A - może ktoś wie - gdybym kupił questa 2 a potem dokupił questa 3 to będzie się dało grać w jakieś gry multiplayer ze znajomym? czy muszą to być okulary tej samej wersji?
  • Odpowiedz
@El_On: ja również radziłbym poczekać na trójkę, ale w międzyczasie możesz sobie wziąć na miesiąc wynająć gogle i zobaczyć czy Ci wystarczą, pod koniec września używki Questa 2 jeszcze stanieją :)
  • Odpowiedz
@El_On: Nawet jak masz jedno konto i na nim gry, zalogujesz nim na oba zestawy gogli i dasz dostęp biblioteki dla innych użytkowników tych gogli to mając kupioną grę tylko raz można pograć razem na dwóch zestawach gogli na raz. Większość gier na to pozwala. Jak szukasz więcej wiedzy lub ekipy do grania to zapraszam na discord vrkadia :)
  • Odpowiedz