Wpis z mikrobloga

Ktoś z mireczków mieszka może na starych bałutach (najlepiej okolice rynku bałuckiego) i mógłby coś powiedzieć o tym jak się tam żyje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#lodz
  • 17
  • Odpowiedz
@runieeee: Ja tu mieszkam od dziecka, więc mam pewnie zafałszowany ogląd, ale generalnie polecam każdemu. Blisko jest absolutnie wszystko - rynek, Manufaktura, dwa ogromne parki (Julianowski z jednej strony, Helenówek+Śledzia z drugiej), na Pietrynę też blisko. Komunikacja miejska top, bo jeździ tędy wszystko na północ i na zachód Łodzi. Sporo zieleni, dużo boisk i placów zabaw, jest gdzie zaparkować. Sporo też tutaj się dzieje, powstaje dużo nowych apartamentowców powciskanych gdzieś w
  • Odpowiedz
@runieeee: mieszkam przy Chrobrego/Zgierskiej od dwóch lat i jest spoko, blisko do różnych sklepów, jest spokojnie, tramwaje do centrum jeżdżą co kilka minut. Lubię przejść się czasem na Bałucki Rynek, fajny klimat tam jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wcześniej moja luba mieszkała kilka lat na Marynarskiej i też nie było tam źle.
  • Odpowiedz
  • 0
@Porygon dzięki za komentarz. Twoja luba aktualnie mieszka z tobą w tym rejonie? Nie czuje się tam jakoś niebezpiecznie? Moja mówi że trochę by się bała mieszkać w tym rejonie, zniszczone kamienice tam ja przerażają xD
  • Odpowiedz
@runieeee Ja mógłbym mieszkać tylko w tej okolicy blokowiska o których pisze @Porygon

Blisks okolica Baluckiego (i wschód od niej) się wydaje jednak mało przyjazna, a po zachodniej stronie Zgierskiej zwyczajnie bym nie mógł zamieszkać xD (nie pytaj ( ͡º ͜ʖ͡º))
  • Odpowiedz
@runieeee: czasami to kwestia przecznicy lub nawet budynku. W jednej kamienicy mieszkają patusy bo budynek należy do miasta i generalna jest wyjebka z strony miasta. Kamienica dalej jest prywatna i właściciel już stara się utrzymać porządek. To samo z blokowiskami, w jednym bloku mniej patoli w drugim masakra.
Generalnie Bałuty teraz to nie te same Bałuty co kiedyś i jest znacznie bezpieczniej. Oczywiście porównując do Widzewa czy Retkini, na Bałutach czy
  • Odpowiedz
  • 1
@RobBobb @runieeee @bravenewworld63
Byłem dzisiaj wybadać teren dokładniej i spytałem się kilku osób o bezpieczeństwo w tej okolicy. Każdy z nich mówił że od kilku lat jest spokojnie i można tam żyć. Jedynie żeby się nie zapuszczać na Wojska Polskiego i Bojowników Getta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz