Wpis z mikrobloga

Mały update, bo ostatnio nic nie pisałem.

Myślałem że będę miał teraz więcej czasu... póki co jest totalnie przeciwnie lol xD Do tego dochodzą różne poboczne aktywności, i mam problem z regeneracją pleców i bebecha, szczególnie dół pleców po prostu wysiada. Co robię trening lower to czuje się tak jakbym wczoraj robił prawdziwego 1RM, a dzisiaj próbuje go przebić heh. Jeden z treningów był wręcz absurdalny, bo musiałem odpuścić bo czułem że wybuchnie dół pleców przy 70kg na siadzie.
W takim przypadku nie ma co się "kopać z koniem" bo to jest głupota i łatwo można zostać WRAKIEM. Trzeba po prostu trenować z głową i na spokojnie, zamienić niektóre ćwiczenia, inne zrobić na o wiele mniejszym ciężarze, skupić się na technice.

Pomimo braku czasu trzymam się planu i rutyny, obecnie robię 12 jednostek treningowych w tygodniu. 4 główne treningi siłowe + 2 mniejsze, do tego 6x cardio LISS. Chce po prostu wskoczyć na zupełnie inny poziom jeśli chodzi o fundamenty. I po prostu wiem że ciało musi się zaadaptować do takiego wzrostu całkowitej aktywności w tygodniu.
Pomimo tego czuje się świetnie i właściwie najlepiej od lat :)

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 19
jakim cudem robisz 12 treningow, skad brac sily na to? To jest kwestia odzywiania czy nie pracowania (no bo praca to tez jakis wysilek dla organizmu)?


@zaciskk: Kwestia treningu, adaptacji do wysiłku oraz mądrego planowania :) To też nie jest tak że to jest katorżnicze 12 sesji siłowych. Tylko to są 4 ciężkie, niszczące treningi siłowe, 2 mniejsze lekkie treningi, i do tego 6 sesji lekkiego cardio.
do tego 6x cardio LISS


@IntruderXXL: a może to wpływa negatywnie na regeneracje i dodatkowo siada na dolny kręgosłup? U mnie zawsze zbyt intensywne bieganie czy rower przed siadami czy przysiadami dało się odczuć negatywnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) No i potem zawsze gdy ograniczałem cardio do maks 2 sesji tygodniowo to
a może to wpływa negatywnie na regeneracje i dodatkowo siada na dolny kręgosłup? U mnie zawsze zbyt intensywne bieganie czy rower przed siadami czy przysiadami dało się odczuć negatywnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) No i potem zawsze gdy ograniczałem cardio do maks 2 sesji tygodniowo to ból pleców magicznie znikał ¯\(ツ)/¯


@nad__czlowiek: