Wpis z mikrobloga

Mirasy, tak wygląda cennik od dewelopera w #krakow odnośnie wprowadzania zmian deweloperskich w nowo powstającym budynku.

Co o tym myślicie? Ja nie mam żadnego porównania, ale pierwsze wrażenie to "CO TAK DROGO" ()

Względem oryginalnych instalacji będę miał do zrobienia jakieś 15 nowych gniazd elektr. i drugie tyle do przesunięcia (względem tego co wymyślił developer). Podobna sytuacja z punktami świetlnymi i włącznikami.

I teraz mam zagwozdkę. Dawać to wszystko do robienia od razu developerowi (nie znam jeszcze finalnej wyceny, ale obstawiam że wyjdzie co najmniej kilka tys.), czy może wynająć elektryka, który też takie rzeczy mógłby zrobić, i być może (?) taniej.

Co myślicie?

#mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #remont #budownictwo #elektryka
eDameXxX - Mirasy, tak wygląda cennik od dewelopera w #Krakow odnośnie wprowadzania z...

źródło: cennik zmian developerskich

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@eDameXxX: elektryk pewnie zrobi taniej, ale będziesz mieć rozwalone ściany do ponownego tynkowania, bo będzie prowadzić nowe kable. Tak więc sumarycznie taniej wyjdzie Ci zlecić deweloperowi, bo to zrobią przed tynkami. Nie wiem jakie są koszty takich rzeczy u elektryka, ale bazując na innych zmianach zleconych przeze mnie na etapie budowy u dewelopera, wyszło znacznie korzystniej niż gdybym miał to robić później.
  • Odpowiedz
  • 0
@goferek: dzięki, a kojarzysz ile Cię wtedy kosztowało np. zupełnie nowe gniazdko? Jestem po prostu ciekawy jak ten mój cennik ma się do tego.

@Lonate: właśnie dlatego tutaj piszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@eDameXxX rynkowa cena w miescie wojewodzkim to 130zl za punkt elektryczny plus material. Jesli będziesz robil sam to dolicz kucie tynkow, a potem szpachlowanie i gladzenie.

wg mnie oferta dewelopera jest ok
  • Odpowiedz
15 nowych gniazd elektr. i drugie tyle do przesunięcia


@eDameXxX: kupujesz 200 metrów mieszkania i nie masz takich groszy?

No chyba, że chcesz wszystkie kontakty w kawalerce po 2 razy przenosić xD
  • Odpowiedz
nie zapominaj, przebudowa instalacji wymaga zrobienia dokumentacji i pomiarów. w przypadku ubezpieczenia i ewentualnej wyplaty z niego to okaże się bardzo istotne.

jak mniemam elektryk z miasta zrobi to w gratis?

tu masz na gotowo z materiałem. pewnie to cena uśredniona z jakąś lekką 10pln nadwyżką. oczywiście zażądaj wydania protokołu pomiarów od dewelopera.

sam protokół pomiarów to z 1k PLN. kabelki przy tym to najmniejszy koszt. głównie liczą za godziny na obiekcie.
  • Odpowiedz
Fachowiec po zawodówce jak przychodzi to wola za kwadrans roboty kilka stówek.


@majkel88: Jeżeli tyle dostaje to oznacza, że tyle warta jest jego praca. Rynek to po prostu weryfikuje. Nie rozumiem tego podejścia w narodzie gdzie każdy każdemu wylicza ile powinien zarabiać. Skoro tak super się zarabia w budowlance to dlaczego nie ma jakiejś fali młodych którzy rzucają się do budowlanki tylko prawie każdy młody woli iść ma magazyn czy do
  • Odpowiedz