Wpis z mikrobloga

Dostałem ofertę od firmy X, ale wcześniej już mam na stole dwie oferty ze stawką X+~20-25 zł/h i chciałem popytać po weekendzie firmę X czy może zgodzą się trochę wyrównać ofertę. Nigdy nie negocjowałem, czy jak powiem, że mam inne oferty z konkretną stawką to będzie rekruter chciał nazwy tych firm? Mam mu podać? Czy firmy odrzucają często jak próbuje się negocjować? Dopowiem, że budżet na to stanowisko w ogłoszeniu był X+30 zł.

Dajcie jakieś tipy Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli satysfakcjonuje mnie minimum X+10 to zapytać o X+15 i wtedy oni zaproponują X+10 czy powiedzieć prawdę ile chce minimum?
#pracait #it #programista15k
  • 7
@Pan_Mysz: Sęk w tym, że ta firma mi się najbardziej podoba bo pracują znajomi w innych działach i znam realia. Edytowałem post.
Jeśli satysfakcjonuje mnie minimum X+10 to zapytać o X+15 i wtedy oni zaproponują X+10 czy powiedzieć prawdę ile chce minimum?
@mirek_dev zrób tak.
firmie X powiedz, że masz ofertę + 50zl od firmy Z.
ale że odpowiada Ci profil firmy X (tu trochę wazelny daj) byłbyś skłonny spotkać się w połowie stawiki +25zl
aha. absolutnie nie podawaj nazwy innych firm (świat IT jest mały)
@mirek_dev: jezeli zalezy ci na kasie to po co masz marnowac swoj i ich czas. Powiedz ze masz oferte na x+30 i czekaj. Jak powiedza ze nara to podpisujesz na to co masz. Jak powiedza ze ok to idziesz do nich