Wpis z mikrobloga

@mirko_anonim: wybierane jest ostatnie bo jest słabe, załatw mu dodatkowe treningi żeby był najlepszy. Posturą przypominał Pudziana, (tu treningi warto wziąć u Toczka - tylko uwaga najpierw porozmawiać z mistrzem o mordoklejkach żeby dzieciak próchnicy i cukrzycy po treningu nie dostał), warto też poprawić szybkość i gry zespołowe (może jakiś trening u Piszczka albo innego piłkarza, autograf przy tym można dostać na koszulce więc + 20 do fejmu na boisku w
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Zapisać go na jakiś sport żeby trenował regularnie lub samemu z nim w coś grać. Brak Sportu będzie się jeszcze za nim ciągnął przez kilka dobrych lat, dlatego zwolnienie to słaby pomysł. Jeżeli trafi na mocno sportową klasę, jego zwolnienie będzie wyśmiewane. Kolejny raz będziesz zadawał pytania co dalej...
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
po pierwsze to zawsze ktoś będzie wybrany jako ostatni, nie ma obejścia tego zagadnienia
i pewnie ten kto gra najsłabiej czeka do końca

więc uczciwie mówiąc : "nie grasz najlepiej w klasie, to cię nie wybierają na początku, chyba rozumiesz synu
ale się tym nie przejmuj bo granie w te gry to nie jest całe życie, to jest kilka procent życia szkolenego."

ja nigdy dobrze nie grałem w jakieś piłki,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Zadać pytanie dlaczego jest wybierane ostatnie. Generalnie są 3 opcje:
a) jest nielubiane, przy tym to może być jego winą (jest dupkiem) lub nie (jakiś lider grupy przypadkiem wybrał go na ofiarę bullyingu i dalej już poszło)
b) nie lubi danego sportu lub sportu w ogóle (demonstracyjnie odmawia współpracy, trolluje, celowo wybija piłkę poza boisko albo ucieka przed piłką)
c) jest wyjątkowo kiepskie na wf i nie daje rady nawet
  • Odpowiedz
załatw mu dodatkowe treningi żeby był najlepszy.


@krytyk1205: to do niczego dobrego nie prowadzi. może dzieciak nie chce być w tym najlepszy, może nawet nie lubi tej gry? Albo fizycznie odstaje?

zazwyczaj to rodzice zmuszają dzieci żeby były najlepsze we wszystkim a później psychika dzieciakom siada, bo nie udało im się spełnić przerośniętych ambicji rodziców, albo robią coś dla kogoś, a nie dla siebie.

inna dyscyplina sportu albo inna aktywność fizyczna.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Najpierw ustalić dlaczego jest wybierane ostatnie, bo tu opcji jest wiele. Ale zakładając, że nie jest ofiarą dręczenia i zastraszania to może zwyczajnie 'ten' sport dzieciakowi nie leży. Żadna szkoła nie realizuje WFu zgodnie z planem nauczania, nauczyciele czesto rzucają piłke i 'grajcie sobie'. Przykład z mojej szkoły, gdzie 90% lekcji było grą w piłke nożną, której nienawidze i zawsze byłem wybierany ostatni, bo zwyczajnie nie potrafiłem grać,. Jednak jeśli
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Zadbaj o jego pewność siebie, o poczucie, że jest dobry w czymś innym. Nie każdy ma predyspozycje do sportu, zawsze ktoś będzie wybrany jako ostatni. Jak bedzie miał jakąś zajawkę, w której będzie dobry, to tym zrekompensuje sobie to, że w sporcie niekoniecznie jest asem. A i w grupie - nawet jak na wfie będzie nadal wybierany jako ostatni - to będzie uważany za speca od czegoś innego i w
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nauczyć, że aprobata jakichś randomów nie stanowi o jego wartości i nie we wszystkim musi być świetny. Czasem też można być w czymś gorszy, ale dalej tego próbować i dobrze sie bawić, a czasem lepiej odpuścić i nie ma się co katować.
  • Odpowiedz
@Bredko Niestety nie masz racji. Dzieciaki są okrutne +i głupie). Ja nie byłem jakąś ofiarą sportową, grałem przeciętnie ale zawsze starałem się dawać z siebie 100%, bo lubiłem aktywność fizyczną i haratanie w gałę. Ale byłem wybierany jako ostatni, bo mnie nie lubili. Jedynie jak ktoś z moich "kolegów" był wybierającym, to wtedy byłem wybierany jako ostatni z przeciętnych, a dopiero wtedy na koniec były ofiary sportowe co się przewracały o własne
  • Odpowiedz