Wpis z mikrobloga

@mirko_anonim: Włączyć mu parę filmów o współpracy i właściwej prezencji.
Jak się chowa i kuli, to mogą go z tego powodu nie wybierać, ale potencjalnych powodów jest mnóstwo. Najprawdopodobniejszy jest taki, że dzieciak wybiera swoich kolegów, a dalej to już byle jak, a twoje dziecko stoi gdzieś z tyłu, na końcu, to i jest ostatnie, bo tak stanęło. Są też osoby, które zachęcają do tego, aby je wybrać, mówią, wtrącają się,
@mirko_anonim: przede wszystkim nie traktować dziecka jako projektu w pracy, że ma słabe wyniki to trzeba go poprawić. Wesprzeć. Powiedzieć "dla mnie zawsze będziesz najważniejszy/a". Mówić to wiele razy. Zaproponować że jesli dziecko chce to możesz zapisać go na jakieś zajęcia. A moze nie bedzie chcialo? Przeciez moze nie chciec. Uszanować to. A moze na zajeciach tez bedzie #!$%@? traktowane? To znalezc czas lub zatrudnic mu jakiegos fizjoterapeute dziecieciego na wspolne
@mirko_anonim: zrób dzieciakowi imprezę, niech zaprosi kolegów z klasy i zadbaj o atrakcję. O ile uda się sprawić, że dadzą się nakłonić i wezmą udział, to pobudujesz jego reputację w klasie. Jako, że często miałem możliwość wybierania zespołów na zajęciach wychowania fizycznego, to zawsze wybierałem tych z którymi się najlepiej dogadywałem, bo i tak w tych całych zajęciach chodziło, by chronić tyłek nauczyciela, że cokolwiek robi i samemu zorganizować sobie zajęcie
@najciemniej: ta i lepiej, żeby mu siadła, bo jest dziwnym wyrzutkiem, nielubianym w klasie xD. Zapisywanie dziecka na aktywności to super pomysł, sam jestem zły, że mnie rodzice tak nie chcieli zapisać.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@girlsjustwannahavefun: ale bzdury xD. Oczywiście, że będzie przejmował, nic nie zastąpi integracji społecznej, posiadania kolegów i akceptacji. Potem wyrobi sobie traumy z bycia dziwakiem, a w dorosłym życiu sobie nie poradzi. Nie szkodź dziecku i rodzicowi.