Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
chce się udać na #psychoterapia , nigdy nie byłem. wkrecilem sobie pod wpływem wypoka, że facet powinien iść do faceta, bo taki lepiej zrozumie. to ma jakiś tam sens wydaje mi się. no ale faceta psychoterapeutę dużo ciężej znaleźć (szukam przez znanylekarz), mają dużo mniej opinii.
do tego moja siostra kształci się na psychoterapeutkę i szczerze to nie chciałbym być leczony przez osobę taką jak ona bo mam doświadczenie z pierwszej ręki, że ona męskiej perspektywy zwyczajnie nie rozumie, ona serio uważa że kobiety są uciemiezone, choć sama jest przykładem feministki, która życie układała sobie na garbie swoich partnerów. jak posłuchałem o jakiejś jej koleżance z kursu, która nie pracuje, mieszka w zarabistej chacie i... jest rozwódką z dziećmi (wiadomo skąd ma kasę na utrzymanie), to tym bardziej mam wątpliwości co do psychoterapeutek ;/
chciałbym zasięgnąć opinii #niebieskiepaski o ich doświadczeniach w tym temacie. dzieki
#psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zależy z czym, bo jeśli chodzi o niskie poczucie własnej wartości, lęki, depresja to jest to uniwersalna rzecz, z którą kobieta terapeutka powinna sobie poradzić u mężczyzny. Może jeśli chodzi o trudne związki to będzie jakaś różnica, bo może nie do końca zrozumieć męski punkt widzenia (ale to nie przekreśla)

to czego ja się dowiedziałem to różnica w nurtach psychoterapii. https://www.poradniaego.pl/2021/08/23/jakie-sa-nurty-w-psychoterapii/
najpopularniejszym jest poznawczo-behawioralny, w którym terapia trwa krótko ale
  • Odpowiedz
@najciemniej poznawczo-behawioralna jest krótka terapia jeśli jest na konkretny niezłożony problem. Czyli masz PTSD (nie mylić z cPTSD czy traumach wyniesionymi z dzieciństwa) albo masz jakaś nagła zmianę w życiu z która ciężko się pogodzić i odnaleźć. Leczenie depresji tym nurtem może trwać latami choć lepiej by było poznać przyczyny przez które ta depresja powstała i jakaś metoda mieszania nurtów to leczyć (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach lub terapia schematów).

Co do psychodynamicznej
  • Odpowiedz