Wpis z mikrobloga

@eeeedzinnn99: warto sie uczyc programowania, w niedlugiej przyszlosci kazdy bedzie umial programowac w jakims zakresie tak jak kazdy umie dzis excela czy worda.

Pytanie co chcesz osiagnac, bo jezeli nei jestes 13 latkiem albo nie jestes mozgiem (nie pytal bys) to temat raczej po prostu nie jest dla ciebie
  • Odpowiedz
  • 0
@ly000 Coraz częściej słuchy dochodzą, że coraz ciężej o pracę w programowaniu. Ludzie na juniora przez rok pracy nie mogą znaleźć. Do 2030 obsada programistów zostanie zapełniona.
  • Odpowiedz
. Do 2030 obsada programistów zostanie zapełniona.


@eeeedzinnn99: tak mowil moj nauczyciel w podstawowce o roku 2010.

Nie lapiesz tylko, cyfryzowanie nowych galezi gospodarki, powoduje wzrost ilosci systemow, ktore powoduja wzost i zapotrzebowanie na nastepne systemy, oprogrmowanie.
  • Odpowiedz
@eeeedzinnn99: wg. komisji europejskiej w polsce brakuje ok. 50k programistów. aktualnie co roku 44k wybiera się na informatykę. większość z nich oczywiście nie dotrwa do końca studiów, ale ta połowa, co zostanie, i tak nie będzie miała szansy na prace w zawodzie, bo po prostu zabraknie miejsc. na rynku jest wystarczająco dużo seniorów i midów, zwłaszcza po ostatnich zwolnieniach. po co komu juniorzy?
  • Odpowiedz
@eeeedzinnn99: dochodzą słuchy od roku, że jest coraz gorszej i to czyni ten zawód nieprzyszłościowy? Ile ty masz lat? 16? W zawodzie tkwi się przez 30-40 lat. Jakieś chwilowe spowolnienia ze względu na sytuację makroekonomiczną to nie jest coś co ma jakiekolwiek znaczenie. Takich spowolnień będzie jeszcze wiele podczas naszej kariery. Zastanawiałbym się czy to jest przyszłościowy zawód dla mojego syna, ale on jeszcze nie skończył dwóch lat życia.
  • Odpowiedz
@eeeedzinnn99: nie warto. I nawet nie dlatego, że to jakiś słaby zawód czy coś, tylko takich jak Ty nowicjuszy są tysiące, w większości po dobrych kierunkowych studiach. Będzie Ci ciężko się przebić. Jak jesteś młody i zdolny, to właśnie otwiera się świetne okienko transferowe na dobry, prestiżowy i dochodowy zawód lekarza. Po ostatnich zmianach kierunek lekarski jest prowadzony nawet na gównouczelniach i nie wiadomo jak długo ta sytuacja potrwa. Opcja o
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm Chodziło mi o to, ze phyton to podstawa, który jest językiem najczęściej polecanym przy początkach nauki programowania. To nie te czasy, gdzie kiedyś można było być programistą po samym phyton. Programowanie się rozwija i pojawia się coraz więcej języków i trzeba też je znać.
  • Odpowiedz
@eeeedzinnn99: dlaczego tsk koncentrujesz swoją uwagę na języku, a nie na dziedzinie s jakiej ma zostać wykorzystany? Przecież to z tym jest problem, że juniorzy znają język, ale nie potrafią go wykorzystać w praktyce, a biznes traci setki godzin na tłumaczenie juniorowi co jest potrzebne klientowi.
  • Odpowiedz