Wpis z mikrobloga

własne normy dotyczące użycia emotikonów i emoji (norma użytkowa wskazuje, że przed emotikonem czy emoji można nie stawiać kropki, co więcej — zazwyczaj się nie stawia)


@Brn1129: ciekawe teorie. Skąd są te rzekome normy? Bo ja pierwsze słyszę by przed emotką nie stawiać kropki. Jak dla mnie to jest to wręcz wskazane. Przecież na końcu zdania zawsze stawia się kropkę. ;)
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: W którym miejscu bronię niechlujów oraz ignorantów?

Jeśli chodzi o dyskredytację, to zacząłeś przede wszystkim ty. Można poprawiać innych i być w tym uprzejmym oraz wyrozumiałym, a można być chamem i prostakiem, który robi, cytując, 'ha, tfu', na wszystkich ludzi, którzy używają języka inaczej niż on. Inaczej, bo, nie wiem czy zauważyłeś, w komentarzach "na szybko", czy to na Wykopie, czy nawet na Youtubie, panuje swobodne, można powiedzieć "slangowe" podejście
  • Odpowiedz
@Krupier: heeee
Emotikon sam w sobie jest już częścią języka potocznego, więc to normalne, że nie regulują tego żadne formalne wzorce. Dlatego też wspomniałem o normie użytkowej — to ludzie bowiem tworzą język, a nie na odwrót — a stanem faktycznym jest to, że okraszanie emotikon znakami interpunkcyjnymi (a konkretniej: kropką, gdyż pytajnik czy wykrzyknik się czasem zdarza) jest raczej osobliwością niż na odwrót.
  • Odpowiedz
a stanem faktycznym jest to, że okraszanie emotikon znakami interpunkcyjnymi (a konkretniej: kropką, gdyż pytajnik czy wykrzyknik się czasem zdarza) jest raczej osobliwością niż na odwrót.


@Brn1129: bynajmniej. ;)
  • Odpowiedz
@Krupier: To sobie zobacz w dowolny komentarz w dowolnym poście na facebooku. Albo i tutaj — komentarze pod dowolnym wpisem na wykopie. Jest ci znane takie pojęcie jak 'kropka nienawiści' tak w ogóle?
  • Odpowiedz
To sobie zobacz w dowolny komentarz w dowolnym poście na facebooku.


@Brn1129: mogę zobaczyć, ale co mnie obchodzi to, że ludzie nie umieją pisać? :D

Albo i tutaj — komentarze pod dowolnym wpisem na wykopie.


@Brn1129: jak wyżej. ;)

Jest ci znane takie pojęcie jak 'kropka nienawiści' tak w ogóle?


@Brn1129: nie wiem, coś tam kojarzę, ale średnio. :P

BTW, cudzysłów, a nie apostrof.
  • Odpowiedz
@Krupier: Jak grochem o ścianę xd Dosłownie przed chwilą ci napisałem, że emotikony są częścią języka potocznego, i jedyna norma, jaką można do nich stosować, jeśli w ogóle, to norma użytkowa. Mogę ci równie dobrze napisać, że emotikony są integralną częścią zdania i zastępują kropkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak grochem o ścianę xd Dosłownie przed chwilą ci napisałem, że emotikony są częścią języka potocznego, i jedyna norma, jaką można do nich stosować, jeśli w ogóle, to norma użytkowa. Mogę ci równie dobrze napisać, że emotikony są integralną częścią zdania i zastępują kropkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Brn1129: możesz pisać co tylko chcesz. Nie zmieni to faktu, że emotki nie są częścią zdania i nie zastępują
  • Odpowiedz
@visas: Chłopie, dlaczego nie stosujesz interpunkcji oraz dużych liter?


W szkole podstawowej tylko bywałeś, a nie uczyłeś się w niej?


@StaryWedrowiec: Przed znakiem zapytania stawia się spację, nieuku patentowany!
  • Odpowiedz
jakieś źródło na takie twierdzenia, czy tak o sobie wymyśliłeś?


@Brn1129: zasady języka polskiego - zdania kończymy kropką, wielokropkiem, pytajnikiem lub wykrzyknikiem, nie emotkami.

Trochę zabawnie wygląda twoje przemądrzanie się gdy podstaw nie znasz. XD
  • Odpowiedz
@Krupier: No sekundka. Pytałem o emotkach jako częściach zdania, nie o kropce. Zakładając, że emotikon jest częścią zdania, kropkę powinno się umieszczać po emotikonie ;).
Nie chce mi się powtarzać, więc ostatni raz: mówimy o wypowiedzeniach odzwierciedlających język mówiony czy też mowę potoczną, to nie jest regulowane normami formalnymi.

Zabawnie to wygląda twoje "XD". Co to ma być, równoważnik zdania? Gdzie kropka?
Powinno być:
"Trochę zabawnie wygląda twoje przemądrzanie się, gdy
  • Odpowiedz
No sekundka. Pytałem o emotkach jako częściach zdania, nie o kropce. Zakładając, że emotikon jest częścią zdania, kropkę powinno się umieszczać po emotikonie ;).

Nie chce mi się powtarzać, więc ostatni raz: mówimy o wypowiedzeniach odzwierciedlających język mówiony czy też mowę potoczną, to nie jest regulowane normami formalnymi.


@Brn1129: ale emotikonka nie jest częścią zdania. ;)

Zabawnie to wygląda twoje "XD". Co to ma być, równoważnik zdania? Gdzie kropka?


@Brn1129:
  • Odpowiedz