Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Moja różowa pije, codziennie.
Ewidentnie ma problem.
Rozmawiałem z nią o tym kilkukrotnie.
Potrafiła po rozmowie odstawić alkohol na długo ale po jakimś czasie znowu zaczęła pić.

Nie wiem jak jej pomóc, a pomocy potrzebuje.
Ma ktoś jakieś dobre i sprawdzone pomysły?

#alkohol #zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim: nie da się pomóc alkoholikowi który nie chce przestać pić.

Pomaga zmniejszenie komfortu picia czyli odwrotność tego co robiły matki-polki kilka pokoleń wstecz.
A jeśli mówimy o samej osobie pijącej to mi pomógł sport. Ja chyba nigdy nie byłem alkoholikiem ale były okresy w życiu gdy piłem za dużo i zbyt regularnie. Pomogły treningi, nie tylko siłownia ale też rower/basen/bieganie.
@thorgoth

@mirko_anonim: nie da się pomóc alkoholikowi który nie chce przestać pić.


Pomaga zmniejszenie komfortu picia czyli odwrotność tego co robiły matki-polki kilka pokoleń wstecz.


Co masz na myśli pisząc o zmniejszeniu komfortu picia?
@mirko_anonim: mam pomysł taki: ona pije bo nie może z tobą wytrzymać
( żart, ale nie do końca).

skąd jej skłonność do alkoholu myślisz wynika? stąd że życie na trzeźwo jest dla niej #!$%@?, jak każdy alkoholik ma.

porządna terapia w jej przypadku mogłaby oznaczać to, że każdy szczegół swojego życia bierze pod mikroskop i zastanawia się co z tym zrobić. wcale bym się nie zdziwił, gdyby na trzeźwo jej decyzja
Co masz na myśli pisząc o zmniejszeniu komfortu picia?


@fatoom87: proste rzeczy:
- nie kupować alkoholu
- nie załatwiać za pijącą osobe rzeczy gdy jet na kacu
- nie kryć jej (wujek nie przyjedzie na imieniny nie dlatego że się źle czuje tylko dlatego że zachlał)
- nie uprawiać seksu z osobą pijaną jeśli to partner, kontakt ograniczyć do minimum

Jednym słowem w żaden sposób nie ułatwiać takiej osobie życia gdy