Wpis z mikrobloga

@kutafonixor: takie wyliczenia nie mają sensu, ponieważ nie biorą pod uwagę cięcia kosztów, co konfederacja zapowiada; wyobraź sobie budżet 100 miliardów, zapowiadasz program dodatkowy na 50 miliardów, (w przypadku konf. to obniżki podatków) który sfinansujesz z ograniczenie niepotrzebnych wydatków z poprzedniego budżetu; więc to jest koszt obietnic nie biorąc pod uwagę likwidacji innych programów takich jak 800+, 13 i 14 emerytury, które dają oszczędności
takie wyliczenia nie mają sensu, ponieważ nie biorą pod uwagę cięcia kosztów, co konfederacja zapowiada; wyobraź sobie budżet 100 miliardów, zapowiadasz program dodatkowy na 50 miliardów, który sfinansujesz z ograniczenie niepotrzebnych wydatków z poprzedniego budżetu


@grim_fandango: jak właśnie tak tłumaczyłem konfederatom realizację wyborczych obietnic Tuska to nie wierzyli że to możliwe. Albo zmądrzeli albo to hipokryzja. Mam nadzieję że to pierwsze.

P.S. W sumie to pisałem że cięcia obejmą w głównej
czyli konfa nie zapowiada likwidacji 800+, 13 i 14 emerytury? to są koszty kilkadziesiąt miliardów złotych


@grim_fandango: ale wraz z likwidacja 13 i 14 zapowiedzieli inflacyjną rewaloryzacje tych świadczeń - "Tak, zlikwidujemy 13. i 14. emeryturę, damy uczciwą waloryzację " tylko że nie wiadomo jeszcze jak to miałoby wyglądać