Wpis z mikrobloga

Siema. Pany i Panie, bo już się pogubiłem ( a trochę poszperałem ale zakręcone troszkę to ), jak to jest z tym krypto, załóżmy kupię sobie dzisiaj np jakieś Dogecoin przykładowo na Binance i będę trzymał dłuższy czas bez sprzedaży, to czy muszę płacić podatek albo zgłaszać nabycie krypto do urzędu skarbowego, czy dopiero po sprzedaży krypto?

#kryptowaluty #dogecoin #shibainu #binance
  • 20
  • Odpowiedz
  • 0
@kamil-wasniewski A jeśli od razu nie zgłoszę zakupu, to po sprzedaży jak bym rozliczał zysk to muszę "wyciągać" info z historii co, kiedy, gdzie, ile i za ile kupiłem? Wystarczy w teorii zostawić sobie jakieś np screeny lub jakoś pobrać historię z kupna danej waluty, aby potem mieć to do zgłoszenia zakupu i rozliczenia zysku?
  • Odpowiedz
  • 0
@kamil-wasniewski: Kumam, a orientujesz się może czy Binance na początek jest spoko i legit ( poczytałem że to całkiem okej giełda ), tak żeby rozeznać się z krypto z drobnymi sumami ( wiadomo na początek coś drobnego żeby zobaczyć z czym się je, jakieś drobne zawsze można "prze*^&$%" ) coś kupić potem coś wymienić itp.
  • Odpowiedz
@Hot_Soup: Binance oferuje masę różnych kryptowalut w handlu, ale ostatnio mają problemy z regulatorami rynku w wielu państwach, co może skutkować z problemami z wpłatami lub wypłatami walut fiat.
Ale jeżeli chcesz zdobyć doświadczenie w handlu, to powinno być dobre miejsce, zapewniające odpowiednią płynność w handlu.
  • Odpowiedz
@Hot_Soup: na binance jest już mało bramek, którymi można wplacać fiaty, lepiej krakena od razu założyć, wpłaty i wypłaty trwają kilka minut i nikt ich nie pozywa do sądu, tzn ich firmowego CEO tak, ale to w innej sprawie ;p
Fakt brakuje czasami płynności, więc nie ma co patrzeć u nich na wykresy bo nieraz są nieźle rozjechane wzgledem binance, ale do samych zakupów jest okej

co do rozliczania to zakupy
  • Odpowiedz
  • 0
@kamil-wasniewski: To się zainteresuję tym tematem, ostatnie pytanie, "drobne" trzymać normalnie na giełdzie czy warto wrzucać wszystko na portfel typu " Binance Chain " ? Widzę że można łatwo podpiąć to pod Binance i szybciej przesyłać waluty na portfel, bodaj że jest też jakieś rozszerzenie do chroma z tego portfela, czy może jakiś inny portfel?
  • Odpowiedz
Obydwa rozwiązania mają swoje wady oraz zalety.
Trzymając na giełdzie będziesz zależny od jej działania i w razie bankructwa giełdy możesz stracić środki.

Binance chain bazuje na Ethereum Virtual Machine, czyli jeżeli posiadasz jeden adres to jesteś w stanie korzystać z niego na wielu sieciach.
Jednak sam odpowiadasz za bezpieczeństwo swoich kryptowalut i w razie własnej pomyłki możesz utracić środki lub dostęp do nich.
  • Odpowiedz
  • 0
@kamil-wasniewski @elementarz1 Dzięki za odpowiedzi. Ciekawe czy istnieje duża szansa że Binance upadnie, co prawda na początek jakieś grosze chce wrzucić ale zawsze warto się rozeznać. A są jakieś sensowne portfele oprócz tych fizycznych na których warto coś trzymać i one nie upadną ( nie znam się czy portfel może upaść ) itp, żeby było można z nich też na inną giełdę np przelać daną walutę? Swoją drogą portfele też wymagają weryfikacji
  • Odpowiedz
@Hot_Soup binance upada już któryś raz więc aż tak bym się tym nie przejmował. Fakt jest też taki że na rynku krypto wszystko jest możliwe i trzeba być gotowym na różne scenariusze. Jak chcesz się pobawić małymi kwotami to binance jest ok. Jak uzbierasz więcej krypto to wtedy najlepiej przesłać środki z giełdy na portfel sprzętowy.
  • Odpowiedz
@Hot_Soup: jak znajdziesz brokera, który o to nie pyta to daj znać, to normalne, udawaj, że zakladasz konto w banku

w sumie okex chyba nie pyta, ale oni nie mają bodajże żadnej bramki fiat więc nie muszą

edit: sprawdziłem i jednak mają bramki więc pewnie też pytają
  • Odpowiedz
@Hot_Soup co do skanu to chyba nie masz wyjścia. Nie znam giełdy która nie wymaga tego. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Nie musisz dawać dowodu. Może być też paszport.
  • Odpowiedz