Wpis z mikrobloga

Może ma ktoś trochę czasu, i mógłby mi pomóc z #minecraft bo mnie syn zamęczy?

minecraft java. granie po sieci - koniecznie chce grać na serwerze nanomc.pl
Niestety - po dodaniu do minecrafta do listy serwerów - timeout, nie łączy się, i młody bardzo nieszczęśliwy.
Z mojej strony wygląda jakby serwer był down, ale - dzwoni do koleżanki z klasy, i ona odpala i jej działa ...

Sprawdziłem - teoretycznie domyślny port minecrafta to powinien być 25565 - ale nanomc.pl ma ten port zamknięty. Tak przy skanowaniu z sieci mojej domowej, i przez gsm/3g z komórki sprawdzając.
(inne serwery - które sa na liście w minecrafcie, i się łączą/działają - mają ten port otwarty).

Serwer ma swojego discorda co prawda - ale tam jest takie bagno, gimnazjalisci, sami gracze i syf i gorzej niż na nocnej, a nie ma w ogóle z kim gadać o sprawach technicznych

#pcmasterrace
  • 22
@Retsew: @Vonbrabant no właśnie próbuję już wszystkiego, by zdjagnozować problem niskopoziomowo - dlatego moje pytania może głupie:
1. Minecraft java, wersja najnowsza, java zaktualizowana, multiplayer, dodaje serwer do listy (nazwa: byleco, adres: nanomc.pl). Podobnie kilka(naście) serwerów - które "kolegom z klasy działają" (nawet podsyłają fotki/pokazują przez komunikator synowi, że są online, i czemu on do nich nie dołącza)
2a. Wybieram zapisany serwer ... łączenie ... timeout i brak więcej informacji.
2b.
Pobierz hrumque - @Retsew: @Vonbrabant  no właśnie próbuję już wszystkiego, by zdjagnozować p...
źródło: server-connect
@hrumque a może ten serwer stoi na jakimś sub DNS ? typu serwer.nanomc.pl weź sprawdz te opcje, bo z tego co widzę, to mozliwe, że inny adres jest po prostu.

nie mam na tym telefonie termuxa i nmapa więc tego nie sprawdze dokładnie
@Retsew: no niby nie. Inne dzieciaki nic tam nie mają wpisane, a wg oficjalnej strony listującej serwery jest tak:
https://serwery-minecraft.pl/serwer/3965-nanomc-pl

Uruchom grę Minecraft i w menu głównym wybierz przycisk Tryb wieloosobowy.

Następnie kliknij przycisk Dodaj serwer, w polu Adres serwera wprowadź nanomc.pl i kliknij przycisk Gotowe.

Gdy zobaczysz status serwera wystarczy kliknąć w niego dwukrotnie lub wybrać go i kliknąć przycisk Dołącz.
connection: timed out, no further information.


@Retsew: najgorsze, że te #!$%@? gnojki minecraftowe wieprzki nie dają żadnej formy komunikacji i możliwości spytania się "o co chodzi". Jedyna forma komunikacji to discord, a na nim - nigdzie nie mogę pisać, bo jak na elektrodzie - trzeba mieć #!$%@?ą rangę CRIPPER chyba, by móc coś napisać, inaczej "nie masz uprawnień do wysyłania wiadomości na tym kanale" wszędzie ...
Pobierz hrumque - > connection: timed out, no further information.

@Retsew: najgorsze, że te...
źródło: mineshitdiscord
@hrumque: Na cloudflare jest tylko www. Serwer Minecrafta jest na adresie tcpshield.nanomc.pl

dig _minecraft._tcp.nanomc.pl SRV

; <<>> DiG 9.11.5-P4-5.1+deb10u9-Raspbian <<>> _minecraft._tcp.nanomc.pl SRV
;; global options: +cmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 40179
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 1

;; OPT PSEUDOSECTION:
; EDNS: version: 0, flags:; udp: 512
;; QUESTION SECTION:
;_minecraft._tcp.nanomc.pl. IN SRV

;; ANSWER SECTION:
_minecraft._tcp.nanomc.pl. 300
@Vonbrabant no i super
Na tcpshield.nanomc.pl:25565 da się połączyć!
Inne serwery (poza kilkoma) działają dobrze, i problem występuje równocześnie na internecie od Orange (mimo ustawieniu na routerze 8.8.8.8 DNS), jak i z komórki po GSM z mobile
@Vonbrabant: hej, sory że drązę, ale może masz pomysł, czemu - u mnie - niezależnie z jakiego internetu korzystam (orange dsl, tmobile LTE) i którego kompa (albo nawet z poziomu routera, mam inne odpowiedzi z tego samego DNSa 8.8.8.8 :

dig @8.8.8.8 nanomc.pl SRV

; <<>> DiG 9.18.19 <<>> @8.8.8.8 nanomc.pl SRV
; (1 server found)
;; global options: +cmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR,
@Vonbrabant: ok, dzięki, tak to już pomogło. Choć lokalnie - mój router tego nie odpowiedział, a googlowy już tak (mimo że na routerze - też mam goglowy ustawiony, forward)

Sprawdzam i usiłuję uruchomić inne serwery minecrafta, i nie mogę dojść czemu mi tak to (nie)działa...
Ustaw googlowy DNS w DHCP na routerze, odśwież połączenie i problem powinien zniknąć


@Vonbrabant: nawet zrestartowalem router...:

# dig _minecraft._tcp.nanomc.pl SRV

; <<>> DiG 9.18.19 <<>> _minecraft._tcp.nanomc.pl SRV
;; global options: +cmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 18586
;; flags: qr aa rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 1

;; OPT PSEUDOSECTION:
; EDNS: version: 0, flags:; udp: 1232
;; QUESTION SECTION:
;_minecraft._tcp.nanomc.pl.
Odpytujesz usługę lokalną, a nie google


@Vonbrabant: na routerze. openwrt.
i po tym widzę, że jest coś nie tak, bo jak robię:

dig @8.8.4.4 _minecraft._tcp.nanomc.pl SRV
to jest odpowiedź jak u ciebie:

;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 1

;; OPT PSEUDOSECTION:
; EDNS: version: 0, flags:; udp: 512
;; QUESTION SECTION:
;_minecraft._tcp.nanomc.pl. IN SRV

;; ANSWER SECTION:
_minecraft._tcp.nanomc.pl. 300 IN SRV 0 5