Wpis z mikrobloga

Może ma ktoś trochę czasu, i mógłby mi pomóc z #minecraft bo mnie syn zamęczy?

minecraft java. granie po sieci - koniecznie chce grać na serwerze nanomc.pl
Niestety - po dodaniu do minecrafta do listy serwerów - timeout, nie łączy się, i młody bardzo nieszczęśliwy.
Z mojej strony wygląda jakby serwer był down, ale - dzwoni do koleżanki z klasy, i ona odpala i jej działa ...

Sprawdziłem - teoretycznie domyślny port minecrafta to powinien być 25565 - ale nanomc.pl ma ten port zamknięty. Tak przy skanowaniu z sieci mojej domowej, i przez gsm/3g z komórki sprawdzając.
(inne serwery - które sa na liście w minecrafcie, i się łączą/działają - mają ten port otwarty).

Serwer ma swojego discorda co prawda - ale tam jest takie bagno, gimnazjalisci, sami gracze i syf i gorzej niż na nocnej, a nie ma w ogóle z kim gadać o sprawach technicznych

#pcmasterrace
  • 22
  • Odpowiedz
@hrumque Jeśli ma działać na routerze to w parametrach połączenia WAN musisz ustawić DNS 8.8.8.8
Ta zmiana będzie miała wpływ tylko na router. Żeby działało na stacjach roboczych musisz w parametrach usługi DHCP na routerze ustawić DNS 8.8.8.8
Żeby sprawdzić jaki DNS jest na stacjach roboczych, odpal wiersz polecenia i zrób w nim

ipconfig /all
W tym co dostaniesz odszukaj swoje połączenie z routerem i tam zobaczysz z jakich DNSów korzystasz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Vonbrabant nie no, to co piszesz to są podstawy, ja to ogarniam :) i usiłuje dojść czemu proxy dns na openWRT daje mi inne odpowiedzi, skoro forward uje z tego samego 8.8.8.8 lub 8.8.4.4 googlowego dnsa
  • Odpowiedz