Wpis z mikrobloga

@Nie_bede_mial_zony komuś kto ma siedmiomiesięczne konto rzeczywiście może być trudno.

Temat jest prosty. Rosja jest egzystencjalnym wrogiem polskiej państwowości i polskiego narodu, zarówno że względów historycznych jak i z deklaracji gadających mord ich polityków, wojskowych i propagandystów, a także z akcji podejmowanych na arenie wewnętrznej i międzynarodowej: politycznych, militarnych, gospodarczych.

Ukraina osłabia rosyjski potencjał daleko mniejszym kosztem niż gdyby to robiła Polska bezpośrednio.

Meritum jest proste, dopóki koszty (nie tylko finansowe) wspierania
@Puszczanin: za zbrodnie na Polakach odpowiedzialna była UPA, która przesiąknięta była ideologią nazistowska.

Na terenach innych niż te, gdzie UPA działało, Ukraińcy Polaków nie katowali.

W zasadzie większość Ukraińców nie robiła krzywdy Polakom.

99% nie miała absolutnie żadnych związków z jakimikolwiek mordami.

Idąc dalej twoim tokiem rozumowania, Polacy i naziści to byli porownywalni kaci ludności żydowskiej.

Zupełnie pominąć należy, że wielu Polaków ratowało Żydów, narażając życie.

Twoja logika jest błędna i
@Puszczanin: Nie przetłumaczysz tego ukrofilom. W tym kraju panuje obecnie jakaś psychoza ukraińska. Moja rodzina również zginęła spod ręki 'braci'. Rzygać mi się chce na widok tego waflowania się z nimi, nie są w stanie przeprosić za to czego dokonali. I jeśli ktoś mnie nazwie ruską onucą to ma gwoździa w głowie, jednych i drugich nie znoszę. Co to w ogóle jest za rozumowanie, że w momencie gdy skrytykujesz Ukraińców to
@Ryneczek: Akurat granica z Heiliges Römisches Reich czy Austrią to przez kilku dobrych wieków była najspokojniejszą granicą Polski, czy w ogóle całej Rzeczpospolitej.

Wojen i innych spięć z Ruskimi, Szwedami, Turcją, Mołdawią, czy nawet tymi wg. przysłowia bratankowymi Madziarami było dużo, dużo więcej
jedno z najgłupszych powiedzeń xD Jeśli ktoś nie zna historii


@Jailer:

Znam lepsze

„Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy.“
@Puszczanin mówiąc szczerze, pomijając jaka to telewizja itd. ale ja po wielu Ukraińcach do dzisiaj bym się tego spodziewał, może do tej pory miałem pecha na ludzi z tego kraju. Jednak w moim odczuciu to są chorągiewy, szczególnie widać jeśli spotyka ich poza granicami naszego kraju.
Dużo osób tutaj porównuje ich do Niemców, ale mówiąc szczerze nigdy nie czułem, że mamy z Niemcami tyle tematów tabu jak z Ukraińcami. Świadomość historyczna Niemców
jedno z najgłupszych powiedzeń xD Jeśli ktoś nie zna historii podboju Azji przez Czyngis-chana, to on się odrodzi i znowu podbije całą Azję, a armie Imperium Mongolskiego będą najeżdżać Europę Wschodnią?


@Jailer: nie, chodzilo mu o to, ze na przyklad jesli nie znasz wydarzen goracego grudnia 1922 to mozesz popierac takie agresywne protesty na ulicy i historia moze sie powtorzyc, czyli ktos moze zginac
@Puszczanin: "kto nie zna historii skazany jest na jej powtórne przeżycie" jedno z najgłupszych powiedzeń wymyślonych przez ludzi. Historia i ekonomia to nie nauki ścisłe, występują w nich pewne "wektory" które mogą sugerować w jaki sposób potoczą sie wydarzenia ale najczęściej jest ich miliony, z czego większość przeciwstawna i bardzo trudno jest oszacować który okaże sie silniejszy. To jedyne co pewnego mozna powiedzieć o predykcjach. To powiedzenie kojarzy się bardziej z