Wpis z mikrobloga

#vinted kupiłem ostatnio na vinted air podsy za mniej więcej połowę cenę nowych ( zapłaciłem 500 zł ) wystawione jako niby nietrafiony prezent ale oczywiście jako oryginalne itd. Przyszły i jak się szybko okazało są to fejki. Nr seryjne na pudełku zupełnie inne od tych co wykrywa iphone. dodatkowo na pudełku piszę made in USA a nie made in China ( co za dumny Chinczyk musiał to robic ), brak oznaczeń CE na słuchawkach, wgl na słuchawkach na wewnętrznej stronie zamiast Apple pisze Appel XD no generalnie fejury strasznie, wszystko oczywiście zgłosiłem do Vinted itd. I teraz pytanie, czy będę musiał odsyłać te słuchawki na swój koszt? A jeśli tak to z jakiej racji ja mam pokrywać koszty wysyłki skoro zostałem jawnie oszukany i zasadniczo cała sprawa powinna pójść na policję za sprzedaż podróbek?
  • 75
@Sajden1337: Na vinted, gdy coś kupujesz to płacisz za ubezpieczenie kupującego od takich właśnie sytuacji. Nic nie będziesz musiał płacić. Dostaniesz wiadomość z etykietą do wysyłki i po odesłaniu towaru i odebraniu go przez sprzedającego dostaniesz zwrot.
OP przecież będzie musiał zostawić sobie te podróbki. No i odzyska kasę oczywiście. Z czego co wiem podrobionych rzeczy się nie odsyła na takich portalach.
chlop pyta o pomoc bo zostal oszukany
odpowiedzi wykopkow

HAHA ALE GLUPI

ZA GLUPOTE SIE PLACI

SAM JESTES SOBIE WINNY

ja #!$%@?
Widzę że powstałą dość mocna dyskusja a w sumie chciałem tylko poznać historię osób który miały podobny przypadek do mnie. Od tego na vinted jest ochrona kupujących za którą sie troche płaci żeby z niej korzystać, więc nie martwcie się o moją kieszeń nic nie stracę :)
@Sajden1337: podróbek jest 80% internetu
Kupiłem ostatnio na allegro 5 par, wszystkie podróbki, wszystkie zwrócone (jedne chyba oryginalne ale kradzione - sparowane Apple id)

Na vinted to #!$%@? wie, na allegro jest allegro procect ;p

Niemniej oryginalnych to tam pewnie nie uświadczysz