Wpis z mikrobloga

Chcę kupić dom w SSZ (z elewacją) i zastanawiam się jakie są koszty do doprowadzenia domu do stanu deweloperskiego. Sam garaż ma 30m2, pow. użytkowa domu to 114m2 (parterowy). Czy jakiś mireczek ma może rozpiskę ile kosztują instalacje (elektryczna, kanalizacja itd)? Ułożenie podłóg, tynki? Myślę o takich średnich cenach, bo nie wiem z czym się mierzę? Ma może ktoś fajnie to rozpisane?
Dzięki!

#budowadomu #budujzwykopem #budownictwo #dom #budowa #wykonczenia
  • 6
  • Odpowiedz
@jtomek1: 250-300k doprowadzenie tego do stanu deweloperskiego i kolejne 200-250k żeby mieć dom gotowy do normalnego zamieszkania. Trochę strzelam, bo już od ponad roku nie jestem na bieżąco z cenami materiałów i robocizny.
  • Odpowiedz
  • 0
@inko-gnito: serio 200k - 250k żeby ze stanu SSZ na stan deweloperski przejść? Mowa tutaj o instalacjach, tynkach, wylewka. Na szybko licząc myślałem 150k - 200k max.
  • Odpowiedz
@jtomek1 w instalacjach jest spory rozstrzał cen. Jak weźmiesz pompę ciepła z dolnym źródłem, fotowoltaika i wentylację z rekuperacja to 300 na instalację będzie mało.
  • Odpowiedz
  • 0
@daawidzior: Aż tak nie planuję 'na bogato', a na pewno nie na etapie wykończenia domu, bo pójdę z torbami. Na tą chwilę piecyk gazowy i może rekuperacja. Tyle :)
  • Odpowiedz