Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam kredyt z 230k kapitału i 20 lat pozostałych do spłaty, na 8% stałej, rata ok. 2 tys.
Parę miesięcy temu dostałem wypłatę wysokiej premii i nadgodzin, od tego czasu trzymam na lokacie 7% 45 tysięcy złotych.

Myślałem o tym, żeby przeznaczyć te środki na nadpłatę, ale nie wiem czy to teraz robić, czy czekać. Zarabiam 6600zł na rękę, zazwyczaj dochodziły jeszcze duże premie, ale wygląda że ten rok będzie chudszy i nie wiem czy go nie przeczekać i zostawić sobie większą poduszkę finansową. Minus jest taki, że więcej kasy przepadnie na odsetki.

Planuję też zrefinansować kredyt na 6,2% i będzie dzięki temu 3-4 stówy mniej, może wtedy już nie będzie sensu nadpłacać.

Nadpłacać wobec tego w najbliższym czasie czy nie nadpłacać i trzymać środki?

#kredythipoteczny #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy nadpłacać?

  • tak 71.0% (76)
  • nie 29.0% (31)

Oddanych głosów: 107

  • 10
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: przeciez nie napisales ile kredu bierzesz to jak estymowac czy nadplacac... ja pierd#le xD z fusow moge ci powiedziec ze kredyt powinno splacic sie jak najszybciej. Dodatkowo zaznacze ze ja np. mam 230k kredytu po zakupie z wkladem i ja chce to splacic w max 3 lata.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zostaw poduszkę finansową jakiej potrzebujesz, resztę nadpłać. Nadpłacając całą kwotą oszczędziłbyś jakieś zawrotne 20zl miesięcznie na odsetkach po refinansowaniu, jeśli nie uda się refinansować to korzyść wzrasta do ~90zł. Stosunek ryzyka do korzyści i wysokość nadpłaty musisz ocenić sam.
  • Odpowiedz