Wpis z mikrobloga

Decyzja pozytywna z pekao S.A. Wniosek złożony 7 sierpnia.

Oprocentowanie stałe w pierwszych 60 miesiącach 7.14% (po dopłatach 2%)
Marża 2.5% (po okresie stałej stopy)
Prowizja 0%
592000 wnioskowane i tyle otrzymałem
Zarobki moje 12700 netto na konto wpływają.
Za okres ostatnich 6 miesięcy średnie wpływy 15000 +/- (kilka premii było).
Rodzina 2+1 (żona na razie nie pracuję -> własna działalność) Brali pod uwagę tylko moje wpływy - wyżej opisane.

Czekam na odpowiedź od Aliora jeszcze.
Pozdrawiam

Edit: umowa na stałe od 6 lat - IT

#kredyt2procent #nieruchomosci
  • 54
via Wykop
  • 0
@krisswoj: No i masz swoje. Wychodzę z założenia, jeżeli jednak się kupuję dla siebie to kasy nie powinno być szkoda. Perspektywa 60+ lat i wynajmowania nie jest pewnie za ciekawa
@Hagy: Mała korekta, 2% masz zagwarantowane na 5 lat, po 5 latach bank zaproponuje Ci nowe stałe oprocentowanie + będzie nowy wskaźnik dopłat. Możliwe, że tak to wycyrklują (stałe oprocentowanie), ze dalej będzie 2%, ale nie jest to w żaden sposób gwarantowane z automatu.
via Wykop
  • 1
@affairz: Bliźniak 110 metrów, ogródek 400 metrów, 2 jeziora w okolicy - jedno 2 minuty pieszo, drugi 10 minut rowerem. 10-15 minut do miasta. I pod oknem Natura 2020 czy jakoś tak :)

Edit: Teraz pokazuję 20 minut :)
przez 10 lat. Po tym okresie i tak będę renegocjował umowę patrząc jakie oferty są na rynku. No i nadpłaty po 3 latach na sum


@Hagy: A ta rata 2800 to przy 25 czy 30 latach kredytowania? Jakieś koszty dodatkowe (ubezpieczenia) albo wstępne (prowizja płacona z góry) ponosiłeś czy to tylko czysta rata bez dodatkowych kosztów?
via Wykop
  • 0
@anakhin: 30 latach z myślą o nadpłacaniu - spłacam swój kapitał przy tym kredycie a nie odsetki który spłacany jest z budżetu - dlatego nie 25. No i te raty się zmniejszają. Musiał bym w excel spojrzeć. 3000 +/- na start i kończy się na 2500 przy ostatniej racie z 10 lat ? Jakoś tak
@Hagy: gratki, z ciekawości zdradzisz jaka zdolność maksymalna przy takich warunkach? I z której strony miasta mniej więcej, albo obszar/dzielnica?
@Hagy najbardziej śmieszą mnie teksty „krecha pod korek” xDDD. Świetna decyzja i dobrze, że korzystasz z takiej możliwości. My z żoną niestety się nie łapaliśmy i mamy pokaźną miniratkę, ale cóż. Niech się wam dobrze mieszka. Za 10 lat leciutko sobie ten kredyt zamkniesz i będziesz mieć dom, a wykopowy eksperci będą płacić ciężki hajs za wynajem i czekać na pęknięcie mitycznej bańki.
@Hagy: Super, fajna okolica. Też tam trochę bliźniaków oglądałem. Decyzja bardzo dobra, ważne że będziesz szybko na swoim bez dodatkowego użerania się z ekipami budowlanymi.
@Hagy: jak rynek pierwotny i 110m to jeszcze dolicz gruby hajs na wykończenie a to musi pójść z gotówki. Przy tym metrażu to pewnie coś koło 250 - 300k.