Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Gdy byłem nastolatkiem oglądałem filmy typu Piła, Nocny pociąg z mięsem, jakieś posrane filmy gore klasy C z torrentów. Gdy miałem 20-25 lat czasami wchodziłem na liveleak, bestgore, byłem w stanie oglądać wojnę, egzekucje meksykańskich gangów i inne chore rzeczy, chociaż robiłem to coraz rzadziej. Teraz mam 30 lat i nie jestem nawet w stanie obejrzeć najnowszego trailera Piły, gdy widzę że będzie jakaś chora akcja to nie chcę klikać ani otwierać filmu. Czy wam też razem z wiekiem spadła tolerancja na filmy gore?

#gore #horror #liveleak #bestgore #meksyk #wojna #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy z wiekiem przestaliście tolerować oglądanie brutalnych nagrań?

  • tak (kiedyś oglądałem) 34.1% (42)
  • nie (dalej oglądam) 31.7% (39)
  • nigdy nie oglądałem 19.5% (24)
  • z wiekiem oglądam coraz więcej 14.6% (18)

Oddanych głosów: 123

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja może parę razy oglądałam za nastolatki bo taka była moda (piła) ale teraz jak nie ma dobrej fabuły to po prostu nie wchodzi, jak już to bardziej jakieś japońskie/chińskie horrory wjeżdżające bardziej na psyche ale tak tylko żeby sobie popatrzeć na krew na ekranie bez jakiegoś konkretnego wątku to niet.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Brutalnych filmów nie oglądam, bo nie lubię.
Cierpienia zwierząt i dzieci - nie oglądam
Nagrania ISIS/karteli/ukraińscy maniacy- widziałem kilka kątem oka i wystarczy

Nagrania z wypadków (zwłaszcza w pracy i drogowych) oglądam chętnie, bo otwierają umysł na to co może się zdarzyć.
Nagrania na poziomie sadistic soft (pobicie, napady, strzelaniny, police activity, wojna) - oglądam chętnie, bo prezentują świat takim jaki jest

Ciekawość ludzka rzecz. Większość rzeczy mi w głowie
  • Odpowiedz
Ja głosowałem na "oglądam coraz więcej". Bo oglądałem prawie nic. A wiecie, kiedy się to zmieniło?
Gdy kuzynka po sąsiedzku kupiła koty, chyba z pięć; koty te zaczęły srać mi na podwórze, drzwi, parapety. Aż któregoś razu jeden z kotów został przejechany na uliczce przez auto. No czerwona ciapka, nie było co zbierać. Kuzynka ryk, a ja w kucki siedzałem nad tym truchłem. Wtedy to właśnie zacząłem sobie wizualizować pozostałe koty jako
  • Odpowiedz
Czy wam też razem z wiekiem spadła tolerancja na filmy gore?


@mirko_anonim: mnie wzrosła, zatem wiem, co czują osoby, które mają tzw. słabe nerwy i co czują, a w zasadzie nie czują osoby, które mają tzw. mocne nerwy. Jednak oglądanie gore, a takie rzeczy na żywo to dwie różne kwestie. Przy drobnych wypadkach zachowuję zazwyczaj zimną krew, ale nie miałem przypadku, żeby ktoś był mocno zmasakrowany czy zmarł. Generalnie jakieś wypadki
  • Odpowiedz