Wpis z mikrobloga

2000 km mojego wakacyjnego włóczenia się.

Posklejałem swoje trasy z mojego 39 dniowego szlajania się z sakwami po Polsce, żeby sobie podliczyć ile tego łącznie się nazbierało. No to ze Stravy wyszło dokładnie 1964 km, ale biorąc pod uwagę, że zdarzało mi się zapominać wyłączyć pauzę albo w ogóle włączyć aktywność na zegarku to 2k pękło jak nic :) Część samotnie, część z dziewczyną, ale stwierdzam, że niezależnie od składu takie zwiedzanie to najlepsza turystyka. ( ʖ̯)

Nawrzucałem trochę zdjęć na Stravę, więc jakby ktoś był ciekawy polskich wsi to klik

#rower #kolarstwo #rowery #turystyka #wyprawyrowerowe #sakwy #podroze #wakacje
gobi12 - 2000 km mojego wakacyjnego włóczenia się.

Posklejałem swoje trasy z mojego ...

źródło: temp_file7860246055642171390

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@gobi12 widzę fan Ortlieba ( ͡º ͜ʖ͡º) torba pod ramę ma zwijane zamknięcie czy zamek błyskawiczny? Poleciłbyś ją? Jak sprawują się te największe sakwy, nie są wręcz za duże?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Italodisco Tak. IMHO produkty Ortlieb mają jednak wyższą jakość niż konkurencja. Nawet tak w rękach jakoś lepiej je czuję.

Pod ramą ma zwijane zamknięcie. Zamówiłem obie i zwijaną, i z zamkiem. Obejrzałem i stwierdziłem, że bardziej ufam wodoszczelności zwijania, a że miałem mieć tam powerbanki to była to najważniejsza kwestia. Sprawdziła się bardzo dobrze. Jedyna wada to to, że bardzo się brudzi, gdy np. oprze się rower o drzewo czy słup. Oczywiście
  • Odpowiedz
@gobi12 nie wolałeś w takim razie opcji sakwy 20l tył + 12,5l przód? Wydaje się, że wtedy ciężar byłby bardziej rozłożony. Czy mała torba na kokpicie to też Ortlieb? Zastanawiam się nad nią, tylko nie wiem czy aż tak mi będzie potrzebna.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Italodisco Nie mogę na przód normalnych sakw, bo nie mam mocowań. Na przedzie zamontowałem małe sakwy na obejmach, ale one mają do 3 kg ładowności. Tak na kokpicie też Ortlieb Fuel Pack z zamknięciem na magnesy. Zmieniałem na nią przed wyjazdem, bo miałem Topeaka, który wymagał zamocowania też do mostka, a w mostek chciałem wkręcić uchwyt na telefon. Więc musiałem znaleźć coś na ramę co trzyma się dobrze na samych dwóch uchytach
  • Odpowiedz