Wpis z mikrobloga

Jak to możliwe, że w domu kicham, parskam, a przede wszystkim z nosa mi leci tak, że co minutę muszę sięgać po chusteczkę, a jak nie leci, to mam zapchany, ciężko się oddycha nosem? Tymczasem w pracy (biuro) zero kichania, zero smarkania? Wracam z pracy, za dziesięć minut kichanie i katar, podczas jedzenia obiadu w kuchni. U babci takich objawów nie mam. W sumie zawsze najbardziej nasilony katar i kichanie miałem w domu, ale ostatnio to jakiś armagedon. Cztery lata temu zrobiłem sobie testy alergiczne i brak alergii, więc to nie jest kwestia kurzu, aczkolwiek chciałbym zaznaczyć, że nie żyję w jakimś syfie, jest sprzątane, zwyczajne mieszkanie. Prowadzę się zdrowo. Pomocy, nadgodziny w pracy nie wchodzą w grę ( ͡º ͜ʖ͡º)

#zdrowie #medycyna #alergia #choroby ##!$%@? #przegryw
  • 13
  • Odpowiedz
@AndrzejBabinicz: kup albo wynajmij sobie oczyszczacz powietrza, bo ewidentnie coś u ciebie wisi.
Jestem alergikiem i mix oczyszczacz+moskitiery powoduje to, że pracując z domu nie mam potrzeby brania leków podczas okresów pylenia.
  • Odpowiedz
@AndrzejBabinicz: musi byc jakies zrodlo kurzu itp. Ja opowiem swoja historie. Przyjechalem do innego mieszkania i dostalem stara koldre. Non stop smarkalem, budzilem sie z katarem itp. Myslalem ze to lozko zakurzone, wszystko ladnie wymylem, zmienilem posciel i dalej bylo to samo. Jak upralem koldre, to problem zniknal
  • Odpowiedz
@AndrzejBabinicz: robiłeś testy na co? .. nie ma testu który jest na wszystkie alergeny, nie wyszło ci że jesteś alergikiem bo najwidoczniej na to co masz alergię ( a raczej masz) nie miałeś zrobionego testu. Mogą to być grzyby / cladosporium częsta alergia "domowa". A kota lub psa masz?
  • Odpowiedz
  • 0
@xyz_xyz ja to głównie siedzę w swoim pokoju, po drugiej stronie mieszkania mam trochę kwiatów, ale mało. A co zrobić z powietrzem, żeby nie było suche? Wietrzone jest z jednej strony zawsze.

@ChlopoRobotnik2137 u mnie pościel jest co jakiś czas prana, ale to raczej nie to, bo wracam do domu po 9h i za 10 minut się zaczyna, a pościel schowana. Choć 2 minuty po obudzeniu to zawsze raz czy dwa razy
  • Odpowiedz
@AndrzejBabinicz ogarnać higrometr i sprawdzic ile jest, jak za mało to nawilżacz, ale stawiam na jakieś alergeny z kwiatów. Jak jest mocne pylenie to potrafia cierpieć nawet osoby bez stwierdzonej alergii. Pociesze Cie, tak jak Ty w domu ja sie czuje prawie cały rok bez względu na to gdzie jestem :p chuba że pójde do lasu to jest jeszcze gorzej :)
  • Odpowiedz