Wpis z mikrobloga

Mimo wszystko robić go?


@jtomek1: jeśli tam ma być WC, to bez pionu będzie trochę ciężko, bo jedyna alternatywa, to pompa rozdrabniająca i rura, która to gdzieś zapodaje.
Ale napisz coś więcej, bo coś mnie się tu nie zgadza. Inwestor nie zrobił pionu? Wykonawca nie zaplanował pionu? Czy na krzyż? Coś w tym pomieszczeniu miało być innego, wykonawca zrobił normalne pomieszczenie, a inwestor wpadł na pomysł, że tam jednak będzie kibelek?
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: miał być tam kibelek zgodnie z projektem, ale na projekcie też nie widzę żeby miał być tam pion ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mówił mi że nie zrobi mi tam pionu ... zrobiłbym go sam, tzn hydraulik, ale nie wiem jaki koszt tego?
  • Odpowiedz
@jtomek1: co rozumiesz przez pion? Odprowadzenie kanalizy spod kibla? Czy to jest, a Ty masz na myśli tylko wyciągnięcie tego wyżej jako wentylacji tejże kanalizy?
  • Odpowiedz
wyciągnięcie tego wyżej jako wentylacji


@jtomek1: no to wszystko zależy od tego, jak daleko jest ten kibel od istniejącego (i wentylowanego) pionu. Jeśli chodzi o metr, nawet półtora, to można nic nie robić. Jeśli dalej - wentylacja powinna być. Ale jeśli jej nie ma i nie ma szans by ją zrobić w prosty sposób, instalujesz na końcu takiej odnogi zawór napowietrzający i tyle. Nie jest to rozwiązanie idealne, bo taki zawór
  • Odpowiedz