Wpis z mikrobloga

Podczas wypadku Szydło kierowca Seicento został od razu zatrzymany.
Podczas wypadku BMW kierowca został od razu puszczony do domu. W samochodzie obok paliły się wtedy 3 osoby.

Czy takie okoliczności nie są powodem do zatrzymania tymczasowego, przesłuchania albo dozoru?

#wypadek #a1 #bmw #kia #polska #polskiedrogi #prawo #motoryzacja
ewolucja_myszowatych - Podczas wypadku Szydło kierowca Seicento został od razu zatrzy...

źródło: szydlo

Pobierz
  • 36
@mecenassrenas: a podałby pan mecenas link do uzasadnienia?


@ewolucja_myszowatych: Bo muszą istnieć przesłanki do takiego aresztowania jak UZASADNIONA obawa, że podejrzany może uciec, nie można ustalić jego danych lub nie ma stałego miejsca pobytu.

Ludzi jadących w bmw było trzech, więc idąc tym tokiem rozumowania trzeba by było aresztować wszystkich (2 niewinnych), Sebastian nie był karany i miał stałe miejsce zamieszkania.

Następnym razem to ty uzasadnij, że można kogoś za
@ewolucja_myszowatych: bo nie ma czegoś takiego jak zatrzymanie tymczasowe jest areszt tymczasowy no ale sie czepiam wiedząc, że chodzi ci o areszt tymczasowy

poza tym nie da się od razu wsadzić kogoś do aresztu tymczasowego- trzeba wydać postanowienie o przedstawieniu zarzutów

zamiast tego co najwyżej można go zatrzymać i zabrać na dołek ale nadal nie mamy do czynienia z podejrzanym lub oskarżonym, a dołek to nie areszt

poza tym muszą zostać
@ewolucja_myszowatych: dozór tymczasowy to instytucja jakiego prawa? Kongo? Nie mogli mu nic zrobić bez postawienia zarzutów a tak naprawdę do 2-3 dni po wypadku wiarygodna była wersja ze to zwykle zdarzenie drogowe i nieszczęśliwy wypadek. Dopiero jak wypłynęły dwa filmy (z tym jak szybko jechał i drugi pokazujący moment uderzenia) powstała jakakolwiek podstawa do zarzutów ale on już o tym wiedział i było za późno
to czemu aresztowano pana z seicento?


@markus666: Nie mnie się o to pytaj.

Nie wiem czy posiadanie niemieckiego obywatelstwa jest równoznaczne z tym, że ktoś ma zamiar uciec. Niemcy to kraj, z którym graniczymy i może do niego wjechać tak naprawdę każdy. Jeśli miałby obywatelstwo bialoruskie, ukrainskie czy jakies inne wydawane w kraju 3 świata to, wtedy można by stwierdzić, że prawdopodobieństwo ucieczki jest większe.
@Vinizius: Niestety Polski wymiar sprawiedliwości nie posiada Deloreana, którym można byłoby polecieć w przyszłość i dowiedzieć się o zamiarach Sebastiana. Obiektywnie oceniając szanse były niskie. Nikt nie przewidział, że stado wściekłych małp rzuci się na niego i będzie krzyczeć o karę śmierci.
Sam bym na jego miejscu #!$%@?ł za granicę, bo nie widzi mi się zostać skazanym wyrokiem pod publiczkę przed wyborami.
@lgbtagdrtv: No fakt, w ten sposób można się głupio tłumaczyć w nieskończoność że nie ma się wehikułu. Skoro delikwent uciekł to znaczy że wymiar sprawiedliwości nawalił i to nie mój problem tylko wymiaru sprawiedliwości i państwa polskiego że skompromitowali się nawet w tak prostej do rozwiązania sprawie.

"Obiektywnie oceniając szanse były niskie"

Raczysz sobie żartować? A kiedy byłyby wysokie? Jak Ziutek i Mietek zrobią włam do monopolowego to wtedy areszt na
@Vinizius: Bo były niskie, człowiek niekarany, po 30, miał żonę i stały adres zamieszkania. Wymiar sprawiedliwości się skompromitował. Sprawa nabrała medialności kilka dni po jego wypuszczeniu. Ziobro dołączył się za późno i przez to się skompromitował. Lepiej by dla pisu wyszło jakby tą sprawę zignorowali. Ziutek i Mietek pewnie byli bezdomnymi alkoholikami z przeszłością bogatą w drobne występki, no i włam do sklepu z zamiarem kradzieży jest raczej umyślny i zaplanowany.