Wpis z mikrobloga

@nga_plz: aha, katalizatora nie są wstanie sprawdzić nie mówiąc o filtrze cząstek stałych a ty mówisz o modyfikacji programu w sterowniku

kocham te słodkie #!$%@? wykopków nie mających pojęcia o świecie.

No zobacz, oddział BMW Polska nie miał oprogramowania aby odczytać zawartość samochodu a ty chcesz aby taki soft był na każdej stacji diagnostycznej, do dziesiątek marek dostępnych w Polsce.
No chyba, że za przegląd masz ochotę zapłacić 5kPLN to jestem
Daj jeden normalny argument na predkosc samochodu wieksza niz predkosc maksymalna w kraju. W Polsce powinno to byc 150 km i tylko sluzby nie mialyby ogeanicznikow.


@romanzholandii: Moze byc naciagany?

Co bedzie trwalo krocej - dojazd z umierajacym z miejsca wypadku 170km/h do szpitala czy powiadomienie sluzb i oczekiwanie na te sluzby?

Mowilem ze bedzie naciagane. Ogolnie to jestem przeciwny lamaniu przepisow ale jestem tez przeciwny takim ingerencjom.

Jedziesz 140 (czyli
@Karbon315: wysokie mandaty nie, ograniczenia nie ale płakać bo jakiś debil zabił rodzinę z dzieckiem i narzekać to tak ?
Dla 99% kierowców takie ograniczenie nie będzie w ogóle odczuwalne tylko tych paru debili który z publicznych ulic robią sobie tory wyścigowe odczuje.

@nga_plz typowo lewackie myślenie z którym się nie zgadzam. Dlaczego wszyscy mają być ograniczani przez jednego debila?
To tak jak w GBR z nożami. Były ataki? No cóż, nie będziemy karać nożowników tylko zakażemy noszenia noży i cyk pora na CSa.
Tak nie powinno być. W zamian kary dla takich "szybko ale bezpiecznie 300km/h" powinny być tak dotkliwe że już tego nigdy nie zrobi (wieloletnie więzienie + potężna kara finansowa na rzecz
@DEMONzSZAFY: No fajnie ale jaki był kwik jak podnosili stawki mandatów ? Cobyś nie zrobił to jest źle.
Druga sprawa zakładasz że większość ludzi jest uczciwa i będzie jeździć zgodnie z przepisami w takim razie takie organicznie nie wpływa na nich w żaden sposób bo na dzień dzisiejszy na polskich drogach szybciej nie wolno jechać.

ale limitu odgórnego prędkości do np.:160 nie poprą bo ..... ?


@nga_plz: bo może się zdarzyć sytuacja awaryjna gdzie będę musiał #!$%@?ć autostradą 200 km/h bo moja żona będzie rodzić a karetka nie przyjechała bo na stacjach nie ma paliwa. Z resztą mogę własnym autem jechać do Niemiec gdzie ograniczeń nie ma albo do innego państwa gdzie ograniczenia są wyższe. Ograniczenie prędkości w samochodach to głupota, bo nadal możesz jechać 160