Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak było w 2015 roku. Było tanio w sklepach. Benzyna była po 4,30 zł. Mieszkanie 3-pok w Krakowie kosztowało 230 tys. zł. Inflacja 1-2%. Dotacje TVP w wysokości 150-250 mln rocznie. Kompromis aborcyjny. Nowe auto za 25 tys. zł, w wypasionej opcji za 50. Wynajem kawalerki za 800 zł. Kredyty hipoteczne 4,5% RRSO. Dymisje w rządzie za pierdoły.

#bekazpisu #bekazpodludzi
  • 103
@yhbgrobdoivbvwamsv realny wzrost płac (czyli skorygowanej o inflację) od czasów PO utrzymywała sie na poziomie 4-5% od zakończenia kryzysu. To jest baza która przejął PiS.
Gdyby po prostu nic nie robili i utrzymali trend, to wszystko powinno być więc dużo tańsze w porównaniu do średnich zarobków, skumulowany realny wzrost z tego okresu powinien wynosić te 35-45% (czyt. powinniśmy moc kupić mieszkanie o 35% większe czy samochód wyższej klasy/z lepszym wyposażeniem, odpowiednik droższego
@d_garm ale wiesz ze realny wzrost plac nie jest trendem który trwa X lat, trend ma to do siebie ze czasem rośnie, czasem maleje, baza po PO była uboga, PiS zaczął drukować pieniądze i wszystko wystrzeliło, teraz ponosimy tego konsekwencje
szkoda że nie wspomniałeś że zarabiałeś 1300 złotych xD


@Njal: 1300 to była pensja minimalna za nicnierobienie, już wtedy na kasie w Biedronce zarabiało się sporo więcej xD
@TwojHimars: akurat zacząłem studia w 2015 roku. 450zł + opłaty to była standardowa cena za osobny pokój w Lublinie. Wiec nie pitol o kawalerkach za 800zł. Tak było dobrze, że rodzice oboje z długim stażem w budżetówce (urząd gminy i sąd) po pierwszym roku powiedzieli, że utrzymanie mnie za dużo kosztuje i żebym może poszukał pracy.
@robert_malkowicz: W 2015 roku wynająłem za 800 zł plus 100 za wodę i prąd, w zimie 200. Brak dodatkowych opłat. Dom zbudowany wyłącznie na wynajmowanie, w rękach prywatnego inwestora. Chcesz skan rachunku?
Oczywiście masz rację - jeśli ktoś wynajął zwykłe mieszkanie to płacił więcej