Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak było w 2015 roku. Było tanio w sklepach. Benzyna była po 4,30 zł. Mieszkanie 3-pok w Krakowie kosztowało 230 tys. zł. Inflacja 1-2%. Dotacje TVP w wysokości 150-250 mln rocznie. Kompromis aborcyjny. Nowe auto za 25 tys. zł, w wypasionej opcji za 50. Wynajem kawalerki za 800 zł. Kredyty hipoteczne 4,5% RRSO. Dymisje w rządzie za pierdoły.

#bekazpisu #bekazpodludzi
  • 103
@Njal: już tam nie #!$%@?, pracowałem wtedy w galerii w sieciówce na 1/2 etatu jako student i tyle zarabiałem... Potrafiłem się wtedy utrzymać za tą wypłatę. Teraz za te pieniądze trudno by mi było wynająć pokój w wojewódzkim.
@TwojHimars: I myślisz, że jakby rządziło tuskowe plemię top byłoby inaczej? Spójrzcie obiektywnym okiem. Ta banda nieudaczników z obu stron sali sejmowej wykonuje wyłącznie polecenia. PO ramie w ramie z PIS głosowało za covidianizmem, obostrzeniami, a później pompowaniem kasy w gospodarkę. Tak samo z regulacjami i podatkami (z wyłączeniem, o dziwo, pani Jachiry).
Zacznijcie używać mózgu, a nie tylko żreć papkę z TVP/TVN... czytajcie ksiązki o historii, bo ta się lubi
@TwojHimars tutaj już nawet nie chodzi o to, że możemy kupić porównywalnie tyle samo za średnią pensję, ale o to, że te sieroty z rządu po prostu uprzykrzają życie Polakom.

Zapominamy o tym, że mieliśmy kilku % wzrost gospodarczy, gdybyśmy utrzymali ten trend to obecnie byśmy mogli kupować więcej za taką samą siłę roboczą, a obecnie jest tak, że cały wzrost gospodarczy hamuje inflacja, przez co ostatnie 6-7 lat to jest zastój.
Pamiętam jak było w 2015 roku. Było tanio w sklepach.


@TwojHimars: no tak, ale wtedy najniższa krajowa to było 1750 zł brutto, teraz jest 3600 zł
ponad 2 razy więcej, wiadomo trzeba wziąć pod uwagę wartość pieniądza, ceny itp. ale IMO jest i tak o wiele lepiej niż było.
To samo jak z porównywaniem zarobków w stosunku do Niemiec,
2015 w Polsce zarabiało się średnio 4 razy mnie niż w Niemczech