Wpis z mikrobloga

Pochwalę się ( ͡° ͜ʖ ͡°) W kwietniu w ogródku za domem zasiałem trawę. Rosła mizernie- słaba, sucha ziemia i dużo chwastów skutecznie hamowały jej rozwój. W końcu postanowiłem coś z tym zrobić. Na dobry początek zrobiłem oprysk na chwastnicę, która zdominowała trawnik. Gdy zaczęła obumierać zacząłem po placu chodzić w nakładkach z kolcami, aby nieco napowietrzyć glebę. Następnie puste przestrzenie zaorałem gracą i zrobiłem dosiewkę z dodatkiem czarnej uniwersalnej ziemi. Na koniec wjechał nawóz Yara Mila Complex. Teraz wygląda to już o niebo lepiej. W komentarzu dla porównania zdjęcie z sierpnia. Wiem, że do perfekcji bardzo daleko, ale cieszę się, że w końcu jest jakaś namiastka trawnika, a nie ściernisko i step.
#trawnik #ogrod #ogrodnictwo #dom #budowadomu
klintoniusz - Pochwalę się ( ͡° ͜ʖ ͡°) W kwietniu w ogródku za domem zasiałem trawę. ...

źródło: 32b6531052e431195dcaab47732dac87

Pobierz
  • 88
@klintoniusz: bardzo ladny trawnik, az dziwne ze wyszlo tak „z reki”.
Pamietaj teraz zeby nie dawac zadnego nawozu z azotem bo trawa ma sie wyciszac.
Z mojego doswiadczenia mocznik byl lepszy niz yara mila complex.
Kup sobie jedyny sluszny siewnik talerzowy
@Krzysztof53647: fenoksaprop-P-etylu (składnik pumy) czas połowicznego rozpadu w badaniach laboratoryjnych 0,3-0,6 dnia, w badaniach polowych 0,28-0,34 dnia, inne źródła podają 10,5 dnia. Czy to tak długo?

@klintoniusz bardzo ładny trawnik, jak chcesz coś jeszcze w nim robić, to jesień jest najlepszym czasem na wapnowanie. W następnym sezonie daj na początku marca NPK (może być yara complex albo coś tańszego) i popraw za parę tygodni saletrą amonową, a jakby chwasty dwuliścienne wywaliły