Wpis z mikrobloga

#homelab #nas
Mam dylemat. Zacząłem zabawę HP thin client t630. Mam router z netii z wifi 2GHz i lan 10/100. Do mibox udostępniam przez wifi filmy. Niestety zdarzają się przycięcia. Co lepsze: udostępniać przez terminal po wifi 5GHz pliki do mibox, czy zainwestować w przelotkę usb-rj45? Obie rzeczy musiałbym kupić i nie wiem co da lepsze rezultaty.

Co kupić?

  • Przelotka usb-rj45 do mibox 88.9% (16)
  • Karta wifi 5GHz do terminala 11.1% (2)

Oddanych głosów: 18

  • 3
  • Odpowiedz
@GRBAS: a masz pewność że ta Twoja "przelotka" w ogóle działa w mibox? I na serio masz lan na 100Mbit?! :D Takie rzeczy teraz to tylko w tanich mikrotikach pod kamery przemysłowe się widuje.

Sama przepustowość nie jest tutaj jakoś mega ważna, większość TV 4k ma tylko lan 100Mbit, ale wifi to prędzej czy później i tak są jakieś problemy. Ja bym wybierał kabel gdzie się da, ale Ty mówisz o
  • Odpowiedz
  • 0
@annotate: może i nie 100Mbit, za to na pewno nie gigabit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widziałem na forach jakieś modele które ludzie kupili i polecają. Sam się nie zagłębiałem w temacie. Masz może jakiś pomysł jak diagnozować wifi pod kątem tych przycinek? Na terminalu mam proxmox z omv. Pliki wideo nie przekraczają 10gb
  • Odpowiedz
@GRBAS: o stary, u mnie na mibox i mi tv stick 4k (ten mocniejszy, który u mnie chodzi trochę lepiej niż mibox) raczej jest ciężko z czymś powyżej ~5GB na plik z filmem. Po prostu nie wyrabia co by się nie działo. tv stick gada po 5Ghz i jest bardzo blisko routera.

Ostatnio zacząłem nawet szukać alternatywy, ale mój jedyny pomysł to chromecast 4k uhd na google tv (który pewnie nie
  • Odpowiedz