Wpis z mikrobloga

@cppguy:

jaki jest sens zakladania rodziny bedac golodupcem? skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie


Dokładnie, ha tfu etatowe biedaki! Minimum 60k msc. I mozna jedno dziecko miec. To tak na dzisiaj. wystarczyło byc dobrze ustawionym w dobrej Spółce.( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie ha tfu etat u Janusza czy bycie prywaciarzem
  • Odpowiedz
Leczenie zęba kanałowo kosztuje już 1700 zł ()

Jeśli jakaś rodzina zdecyduje się wyleczyć dziecku ząb


@ewolucja_myszowatych: Dziecko kwalifikujące się do leczenia kanałowego? Niezłe zaniedbanie.
  • Odpowiedz
@Beefy_Malibu_Doctor: kanalowe w niemczech nie kosztuje nic, jest pokryte przez ubezpieczenie (publiczne, nie wiem jak prywatne ubezpieczalnie). jak przez leczenie musisz sobie zrobic korone albo implant, to tez jakas czesc pokrywa ubezpieczenie, w zaleznosci od materialu i powierzchni. Ja wyleczylam sobie w niemczech wszystkie zeby (a bylo co robic bo mam bruksizm wiec wszystko rozkruszone w drobny mak) i moj jedyny wydatek w ciagu 5 lat to bylo 300 EUR doplaty
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: przy publicznym ubezpieczeniu nie pamietam dokladnie ale jakies 14% wynagrodzenia brutto (czyli pracodawca placi 7 i ty 7), przy prywatnym skladki sa wyliczane w zaleznosci od wieku, stanu zdrowia itd.
  • Odpowiedz